I ri Enver Hoxha - ΕΝΒΕΡ ΧΟΤΖΑ Shiko më të madhe

Enver Hoxha - ΕΝΒΕΡ ΧΟΤΖΑ

Blendi Fevziu A-006283

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Enver Hoxha", e para biografi, kontraverse, e shumëdebatuar, e bazuar në dokumentet e arkivit personal të diktatorit dhe në rrëfimet e atyre që e njohën dhe punuar për shumë vite me radhë. E shkruar në një stil gazetaresk, mbetet ndër librat referencial për të njohur botën e ndërlikuar të atij që sundoi për rreth 40 vjet Shqipërinë. Ky është botimi në greqisht i këtij libri, më i shituri në Shqipëri, pas perkthimeve në disa gjuhë të tjera.

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press
ISBN9789928320353

1 250 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe380
ISBN9789928320353
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë