I ri Motra ime eshte djalli vete Shiko më të madhe

Motra ime eshte djalli vete

Martha Heesen A-003559

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një libër plot humor dhe të papritura!

Më shumë detaje

48 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët140
ISBN9789994346707

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Neli është një kalama i vështirë, ose më mirë i tmerrshëm: u luan njëqind rrengje nënës, babait, gjysheve, fëmijëve të tjerë të kopshtit e mbi të gjitha të motrës, Stelës.

Bërtet në kupë të qiellit, qëllon me shkelm të tjerët, thyen ç’i bie në dorë, thotë fjalë të pista... ndërsa nganjëherë e mbyll gojën e nuk flet, dhe jo për një orë a një ditë, por për ditë të tëra.

Stela është e vetmja që ia gjen fijet dhe e qetëson, por hera-herës Neli edhe asaj ia bie në majë të hundës.

Një histori gazmore e dramatike, një histori e hareshme dhe mallëngjyese.

 

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët140
ISBN9789994346707
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEvis Babani