Imazhi Shiko më të madhe

Imazhi dhe proza te tjera

Samuel Beckett ODE0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Krijimtaria më e spikatur në prozën e shkurtër të këtij autori të famshëm të shekullit XX, vjen në këtë vëllim të shqipëruar nga Idlir Azizaj.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Odeon
ISBN9782954139975

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Tekstet e paraqitura në këtë vëllim përfshijnë pjesën e fundit të krijimtarisë së Samuel Beckett që nga vitet 60 deri në fundin e viteve 80. Këto tekste janë shkruar në frëngjisht nga autori. Beckett i përkthente vetë në anglisht tekstet e tij. Për këtë arsye përkthyesi ka konsultuar mjaft edhe variantet anglisht për të realizuar këtë përkthim. Në fund të vëllimit lexuesi do të gjejë një biografi të detajuar të këtij autori.

Të dhëna

Faqe168
ISBN9782954139975
Titulli origjinalOdeon
Viti i Botimit2015
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiIdlir Azizaj