Kërko më tej

Filtra të aktivizuara:
  V. Bot

  Ofertat

  Libra të rinj Ka 593 libra.

  për faqe
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

    “Artist i botës fluturake” na vë përpara dilemave morale të artistëve në një botë që është përherë në ndryshim e sipër.

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok
   I ri

   “Hollywood” shpërfaq gjithë jetën e shfrenuar mes yjeve të kinemasë, botën e tyre hipokrite, por edhe përpjekjet e mëdha njerëzore për të realizuar projekte te të cilat ke besim.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   500 Lekë Në stok
   I ri

   Kjo novele e Gogolit eshte nje rrefim i jashtezakonshem qe na tregon se njeriu zoteron vetem nje dobesi qe mund ta mposhte apo rrenoje ate; dhe ajo eshte frika

   500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 620 Lekë 1 800 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Labirinti i Shpirtrave është një roman pasionant, plot intriga dhe aventura. Përmes këtyre faqeve do të zbulojmë finalen madhështore të sagës, që ka filluar me Hijen e erës, e cila arrin këtu kulmin e forcës dhe njëkohësisht i ngre një himn madhështor botës së librave, artit të rrëfimit dhe lidhjes magjike midis letërsisë dhe jetës.

   1 620 Lekë
   1 800 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 000 Lekë Në stok
   I ri

   Për të gjithë që e duan PUSHTETIN, duan ta kuptojnë PUSHTETIN dhe duan të mbrohen nga PUSHTETI

   2 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok
   I ri
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok
   I ri

   "Pëshpërima e fundit" është një roman që të bën për vete; ngjarjet e tij shtrihen në mijëra kiiometra e në dhjetëra vite, ai eksploron fuqinë e dashurisë, këmbënguijen e ndonjëherë dhimbjen që ajo shkakton.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok
   I ri

   Një roman që alternon ritmin e rokut, lehtësinë e komedisë brilante dhe thellësinë e kohës që ndryshon dhe modifikon gjithçka. Një ndryshim i vazhdueshëm - që është bukuria e jetës, mundësia për të qenë me të vërtetë deri në fund ata që jemi.

   1 200 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok
   I ri

   "Ka pasione që ndizen si zjarre, derisa fati i mbyt me një të rënë të putrës. Por edhe në këto raste mbeten thëngjij të ngrohtë, që janë gati të digjen sërish sapo gjejnë oksigjenin". Historia epike e dashurisë midis vajzës së re Alma Belasko dhe kopshtarit japonez Ikimei: një ngjarje që del përmbi kohën dhe endet lirisht nga Polonia e Luftës së Dytë...

   1 200 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok
   I ri

   Ky nuk është një roman, edhe pse quhet i tille, ky është një amanet i dikujt që nuk vdes kurrë. Jemi në Shqipërine e pluhurtë dhe të baltë të kohës së diktaturës. Peizazhi i Vorpsit është një territor letrar i shkëlqyer: ekzemplar, metaforik, universal. Me një gjuhë - bisturi, një italishte të adoptuar si shpresë, Omela rrëfen anti-edukimin sentimental të...

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Duke intensifikuar komunikimet me personalitetet më të larta të këtij vendi në vitin 1983 krijoi miqësi të ngushtë me Sulltanën një princeshë tjetër mbre¬tërore. Njohja dhe miqësia që pati me Princeshën Sulltana; besimi që ajo krijoi për ti rrëfyer historitë personale intimitetet, jetën dhe marrëdhëniet brënda oborrit mbretëror i shërbyen për të botuar...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 300 Lekë Në stok
   I ri

   Libri “Zonjat e para” na njeh me historitë e dhjetë grave të mrekullueshme, të cilat kanë lënë gjurmë në histori, si zonjat e para më të diskutuara, që prej vitit 1960. Kjo biografi në grup na ndihmon të kuptojmë çfarë ka ndodhur ndër vite pas dyerve të adresës më të fuqishme në botë. Autorja sjell një shikim të imtësishëm në jetën e zonjave të para të...

   1 300 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok
   I ri
  • Shikim i shpejtë
   2 000 Lekë Në stok
   I ri

   Nje tjeter perkthim i kryeveprave te letersise boterore rivjen ne shqip. Kesaj radhe, poeti dhe perkthyesi i njohur Llambro Ruci ndermerr sfiden e madhe per ta shqiperuar ne nje tjeter version: Iliada është kryevepra absolute e llojit epik, lindja e së cilës është çasti themelues i gjithë traditës letrare të perëndimit.

   2 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 400 Lekë Në stok
   I ri
  • Shikim i shpejtë
   1 400 Lekë Në stok
   I ri

   Fytyrat e fundit që pa Sasha ishin ato të tri shoqeve të Hells Kiçënit dhe të shokëve të tyre. Beni i kishte hedhur Klerit krahun rreth belit. Për të ishte një pamje shumë e bukur. Ndërkohë, kali ecte me trokth drejt hotelit dhe drejt një të ardhmeje të re. Apartamenti i Hells Kiçënit do të mbetej përgjithmonë në zemrat e tyre. Gjithçka kishte filluar...

   1 400 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 300 Lekë Në stok
   I ri

   Paula McLain, e cilësuar nga Ann Patchett si “ylli i ri i prozës letrare historike”, sjell historinë e Marta Gillhornit, duke e lartësuar këtë të fundit si heroinën e epokës: një grua që do të rrezikonte gjithçka, për të gjetur zërin e saj.

   1 300 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 500 Lekë Në stok
   I ri

   Romani Duke dhënë shpirt (1930) i Uilliam Folknerit renditet ndër kryeveprat e letërsisë moderniste, një aventurë e guximshme në stil, e cila u kundërvihet konvencioneve letrare dhe pushtetit të së shkuarës.

   1 500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Nje sinfoni epike e mrekullueshme e jetes, e nje familje tradicionale italiane ne rrjedhen e ndryshimeve dhe ritmeve te shpejta te enderres amerikane... Tigriani e mbush kete roman me endje muzikale dhe me nje dashuri qe zgjat gjithe jeten... Kujtime, humor, dashuri, deshtime, si dhe nje pike kthese e emocioneve te fuqishme."

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë Në stok
   I ri

   Romani i ri dramatik i Blackmanit do t’ju shoqërojë në një udhëtim të vështirë të jetës së adoleshentëve sot... Ngjarje, me të cilat njerëzit përballen çdo ditë. Prindër adoleshentë të vetëm. Sjellje homofobike ndaj më të dobtëve. E megjithatë, ajo arrin të krijojë një histori plot shpresë, dashuri dhe humor që të bën të qash e të jesh i lumtur, së bashku...

   900 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Kafshët Fantastike. Krimet e Grindelvaldit është skenari i dytë i një serie prej pesë filmash të shkruar nga J. K. Rowling-u, autorja e librave bestseller të Harry Potterit. Ngjarjet ndodhin më 1927, disa muaj pas ngjarjeve te Kafshët Fantastike dhe ku mund të gjenden dhe lëvizin nga Nju Jorku në Londër, në Paris dhe kthehen në Hogouorts. Kjo histori...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok
   I ri

   Të jetosh gjatë dhe në formë nuk është një mirazh, por nevojiten këshillat e duhura, një angazhim i vazhdueshëm dhe mbi të gjitha kënaqësia e kujdesit ndaj vetes. Ky liber i pergatitur nga tre dietologet me te njohur italiane ne fushen e ushqyerjes, Ciro Vestita, Federica Alaura, Irene Gelli, e realizon ne menyre te shkelqyer kete qellim.

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok
   I ri

   “Ai sa kish mbushur të shtatëmbëdhjetat” është një vëzhgim i hollë dhe intim për të hedhur dritë në një prej historive më të pazakonta të dashurisë, asaj mes Brigitte dhe Emmanuel Macron. Në korrik të vitit 2019, libri u nderua me çmimin “Bernard-Mazières”, i cili jepet për librat me përmbajtje politike.

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok
   I ri

   Vendosur në një Paris modern e urban, copëzat e prozës në këtë volum përmbajnë një eksplorim të mëtejshëm të terrenit që Baudelaire ka mbuluar në kryeveprën e tij në vargje, Lulet e së keqes: qyteti dhe mjerimi dhe pabarazia e tij, presioni i kohës dhe vdekshmërisë, dhe çlirimi që të japin kënaqësitë sensuale të intoksifikimit, artit dhe gratë.

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok
   I ri

   Atë natë e pashë është një histori që rrëfehet përmes këndvështrimit të pesë personazheve të ndryshme, të cilët flasin për veten dhe kohërat e trazuara në të cilat jetuan.

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   800 Lekë Në stok
   I ri

   Portret i papërfunduar, është një pasqyrë e këndshme e jetës së borgjezisë së atyre viteve në Britaninë e Madhe, të personazheve tipikë që gëlojnë në gjirin e saj, si dhe të veseve e cilësive që e ushqejnë atë.

   800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok
   I ri

   Historia e një dashurie të madhe, që provon t’i kundërvihet brutalitetit dhe absurditetit të luftës. Kohë për të jetuar, kohë për të vdekur është një nga veprat më të rëndësishme të Remarkut, që u bë objekt i një ekranizimi të shkëlqyer kinematografik më 1958, ku shfaqet edhe vetë Remarku, në rolin e profesorit të vjetër, kundërshtar i regjimit nazist.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   630 Lekë 700 Lekë -10% Në stok
   I ri

   "Shpirtra të flakur" nga HWANG SOK-YONG është një kritikë e hapur ndaj shoqërisë moderne, përdorimit që ajo i bën individit dhe braktisjes së tij si diçka pa vlerë.

   630 Lekë
   700 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 500 Lekë Në stok
   I ri

   “Gjuha e thyer, gjuha që thyen” është libri i fundit i autorit, publicistit dhe gjuhëtarit Ardian Vehbiu. Libri përbën një vëzhgim mbi lirinë e fjalës publike në Shqipërinë totalitare.

   1 500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok
   I ri

   “Një martesë e pazakontë” është një roman tipik i shoqërisë amerikane të ditëve të sotme, i përvijuar nga nota humori të hollë dhe ngacmues.

   1 000 Lekë
   Në stok
  Shfaq 225 - 256 nga 593 libra