Kërko më tej

Filtra të aktivizuara:
  V. Bot

  Ofertat

  Libra të rinj Ka 601 libra.

  për faqe
  • Shikim i shpejtë
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
   I ri

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ky libër është një investigim tronditës rreth Theranos, - një start-up – flluskë në Silicon Vallery, që përmes mashtrimit arriti vlerën 9 miliardë dollarë: Është një thriller i vërtetë për ngritjen dhe rënien dramatike të kompanisë dhe drejtueses e saj magjike, Elisabeth Holmes, e cila nuk arriti të ofrojë asnjëherë shërbimin e diagnostikimit të gjakut....

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok
   I ri

   Ky libër, përcjell mesazhe të bukura shprese dhe besimi se ”Do t’ia dalim!”; vë në epiqendër Dashurinë, si çelësi i mirëkuptimit dhe i paqes; si gjeneratori i transformimit pozitiv të mendësisë dhe jetës së individit dhe shoqërisë.

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Ky liber sjell realitetin e Italise se jugut, me krizat dhe sfidat e njeriut qe perballet me mafien, sjelljen e paligjshme dhe betejen per mbijetese. Ky roman eshte nder sagat me dinjitoze te perballjes se individit dhe te vlerave ne luften kunder mafias prandaj, ky roman ka fituar besimin e qindra e mijera lexuesve ne Itali dhe tashme, vjen edhe ne shqip

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 190 Lekë Në stok
   I ri

   Ai ishte i etshëm për Rozanetën, kishte nevojë për të.Zhdukja e saj iu duk një pabesi, pothuajse një poshtërsi. C’donte ajo? A nuk mjaftonte që kishte fyer zonjën Arnu? Por, fundja, aq më keq për të! Tani Frederiku i urrente të gjitha gratë. Dhe lotët i ishin mbledhur lëmsh në grykë, sepse dashuria e tij kishte mbetur e papërfillur dhe dëshira e tij e...

   1 190 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 080 Lekë 1 200 Lekë -10% Në stok
   I ri

   1 080 Lekë
   1 200 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Në një roman historik dhe interesant nga autorja e bestsellerave ndërkombëtarë Kate Quinn, dy femra: një spiune e rekrutuar në Rrjetin Alisa, që ka vepruar vërtet në Francë gjatë Luftës së Parë Botërore dhe një vajzë rebele e shoqërisë së pasur amerikane, që kërkon kushërirën e saj në vitin 1947, bashkohen në një rrëfim magjepsës për guximin, sakrificën...

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Romani i autorit të shquar amerikan Din Kunc (Dean Koontz) parashikoi koronavirusin kinez 40 vjet më parë që sot shkatërroi ekonominë e gjithë botës. Mega-bestselleri botëror i New York Times, u rikthye me shitje në nivelet rekord në të gjithë botën sapo shpërtheu pandemia e Covid-19, dhe tashmë sapo është hedhur në qarkullim edhe në shqip nga Shtëpia...

   1 350 Lekë
   1 500 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   600 Lekë Në stok
   I ri

   Kur njerëzit kërkojnë flori nëpër të ftohtin e veriut, atyre u nevojiten qen, qen të mëdhenj e të fortë, qen që janë të zotë të tërheqin slita nëpër dëborën e pafundme, drejt minierave të arit... Bakun e rrëmbyen nga shtëpia e tij e qetë në jugun e ngrohtë dhe e shitën për qen slite. Atij nuk i mbetej tjetër veçse t’i përshtatej jetës së re dhe të ashpër:...

   600 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë Në stok
   I ri

   Libri eshte nje rrugetim i heroines kryesore, Odrit, nga lindja e saj deri kur ajo tashme nje mesogrua vendos te hedh ne leter jeten e saj. Odri eshte fryt i nje dashurie te madhe por te pamundur, nje fakt qe i fshihet asaj per vite me radhe. Autorja Dolores Koçi senderton fatin e individit ne nje shoqeri ne trazicion dhe perpjekjen e tij per te ruajtur...

   900 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   720 Lekë 800 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Hipnotizues dhe misterioz, nuk mund ta lëshosh nga dora. Një rrëfim rreth miqësisë së fortë dhe zbulimeve të rrezikshme. Fitues i çmimit “The Oxfordshire Book Awards” 2013

   720 Lekë
   800 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok
   I ri

   Kjo prozë u shkrua para gati dyzet vjetëve me    mendimin që të bëheshin tre filma të shkurtër dhe të shfaqeshin si një film sepse tema ishte e njëjtë. Mora para sysh kohen e pushtimit: Në fillim u sulmua bregdeti, mbas tri ditësh Shkodra, dhe në fund malësia. Vetëm pjesa e dytë triptikut arriti të bëhej film. E para dhe e fundit nuk patën fat. Mbasi ka...

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 500 Lekë Në stok
   I ri

   Udhëzuesi i ri më i shitur për zgjidhjen e problemeve, të vogla e të mëdha, të rëndomta e të jashtëzakonshme, me të cilat përballen ë gjitha familjet, herët a vonë.Ky libër i shumëpritur ofron mësime të çmuara për krijimin dhe ruajtjen e një kulture të fortë familjare, në këtë botë të trazuar.

   1 500 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok
   I ri

   Nje tjeter kryeveper e Fjodor Dostojevskit vjen ne shqip, nen perkthimin nga origjinali nga Myzejen Shapllo

   1 200 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë Në stok

   "Gra të vogla" pati një sukses të menjëhershëm dhe lexuesit kërkuan të dinin më shumë për personazhet. Alcott përfundoi një vëllim të dytë, me titull "Gratë e vogla rriten" i cili pati edhe ai suksesin e jashtëzakonshëm të të parit.

   900 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 300 Lekë Në stok
   I ri

   “Kjo monografi e Ismije Beshirit është një kontribut i rëndësishëm për historiografinë shqiptare, sepse hedh dritë të re mbi qëndrimin e Gjermanisë ndaj çështjes shqiptare në vitet dramatike të revolucionit nacional shqiptar deri në shpalljen e pavarësisë dhe Konferencën e Ambasadorëve në Londër.

   1 300 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 400 Lekë Në stok
   I ri

   Një udhëtim prej më shumë se 500 faqesh, përmes shtatë kontinenteve e disa dekadash, që na bën të mendojmë për çështje si seksizmi, barazia gjinore, feminizmi, raca etj., për botën, jetën dhe vdekjen, në një mënyrë madhështore. Të gjitha këto përmes penës së Jamal Ouariachit, si një shkrimtar i ri dhe shumë i talentuar, një yll në rritje jo vetëm i...

   1 400 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   650 Lekë Në stok
   I ri

   Pas sprovave të suksesshme të shkrimit të romaneve në italisht, Sonila Strakosha vjen me një novelë me projeksion të fortë autobiografik. “Portret gjysheje” nis si një udhëtim i autores në rrugët e kujtimeve të vogëlisë. Këto kujtime nuk ndalen aty por vazhdojnë ecin duke gjurmuar momente të tjera të veçanta e të rëndësishme për të. Ky rrëfim shërben edhe...

   650 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 300 Lekë Në stok
   I ri

   Ky është një shqyrtim personal dhe ngulmues mbi fashizmin në shekullin e XX nga ish-sekretarja Amerikane e Shtetit, znj. Madeleine Albright. Në këtë libër bestseller të New York Times, autorja analizon trashëgiminë historike që po formëson disa ide radikale të ditëve tona të cilat rrezikojnë demokracinë dhe paqen.

   1 300 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 260 Lekë 1 400 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Historia rrallëherë tregohet zemërgjerë. Në këtë sagë epike që rrjedh në katër breza, shkrimtarja Min Jin Lee shpalos historinë e një familjeje koreane të varfër, por krenare, e cila do të përndiqej përjetësisht, për shkak se vinte nga një tokë që, në të vërtetë, as që e kishte njohur kurrë.

   1 260 Lekë
   1 400 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok
   I ri

   IMPERIUM, libri i parë i trilogjisë mbi personazhet e kohës kur Perandoria Romake qeverisej si republikë, na tregon si figurat legjendare të saj, por edhe sa shumë të ngjashme me prijësit e sotëm, ndesheshin për të siguruar IMPERIUM-in, pushtetin mbi jetën e vdekjen.

   1 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 300 Lekë Në stok
   I ri

   Napolon Bonaparti eshte lideri më me ndikim edhe sot dhe vazhdon te terheqe vemendjen jo vetem te lidereve ne mbare boten, por edhe te lexuesit te thjeshte. Kjo biografi e shkruar nga autorja Pascale Fautier cilesohet nder studimet me serioze dhe me te thelluar te shkruar per kete personalitet te permasave boterore.

   1 300 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë Në stok
   I ri

   Në këtë libër, i treti i një serie me 12 volume, flitet për Al Qaedan (AQ) në Europë.

   1 800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 800 Lekë Në stok
   I ri

   Në këtë libër, i dyti i një serie me 12 volume, flitet për historinë e Al Qaedas (AQ) në SHBA dhe Kanada, drejtuesit dhe operatorët kryesorë, shtetasit amerikanë të lidhur me grupet terroriste që bashkëpunuan me AQ, sulmet terroriste të AQ në SHBA

   1 800 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   2 000 Lekë Në stok
   I ri

   Në këtë libër, i pari i një serie me 12 volume, lexuesi do të njihet me fazat e zhvillimit të Al Qaedas (AQ) përgjatë pesë gjeneratave të saj.

   2 000 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok
   I ri

   Ky libër do lexuar përpara se të rritemi më tej! Rrituni me Tomin!

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 200 Lekë Në stok
   I ri

   1 200 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
   I ri

   Me një stil të shkruari të gjerë, karstik, përfshirës, Marco Missiroli çel dhomat dhe rrugët, mendimet dhe dëshirat e parrëfyeshme, bën të kumbojnë dialogë dhe heshtje me natyrshmërinë e tregimtarëve të mëdhenj. “Ç’fjalë e gabuar, dashnor! Ç’fjalë e gabuar, tradhti!”. A jemi të sigurt se t’i bësh ballë një tundimi do të thotë të jesh besnik? Po sikur ajo...

   900 Lekë
   1 000 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 125 Lekë 1 250 Lekë -10% Në stok
   I ri

   I ngatërruar, i akullt dhe i zjarrtë njëkohësisht, Gruaja midis nesh, shkruar nga Greer Hendricks dhe Sarah Pekkanen eksploron ndërlikimet e fshehta të një martese të lakmueshme dhe të vërtetat e rrezikshme, që ne i shpërfillim në emër të dashurisë.

   1 125 Lekë
   1 250 Lekë -10%
   Cmim i reduktuar
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok
   I ri

   Pas shumë kohësh, rivjen për lexuesit shqiptar romanin i nobelistit të vitit 2019 Peter Handke “Nje brenge pertej endrrave”, një autor i shumëdebatuar në Shqipëri për qendrimet e tij rreth çështjes së Kosovës. Ky roman i merr ngjarjet nga Holokausti nazist dhe mbetet ndër librat më të mirë të këtij autori

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   700 Lekë Në stok
   I ri

   Autorja e këtij libri, nëpërmjet gërshetimit tërheqës dhe shumë dinamik, arrin t'i përcjellë lexuesit ngjarje mjaft origjinale, ku janë pranë njëra-tjetrës trillimi artistik dhe të vërtetat jetësore. Libri është një vepër letrare, e shoqëruar me përjetime psikologjike e arsyetime sociologjike, që e bëjnë veprën shumë interesante dhe të afërt për lexuesin,...

   700 Lekë
   Në stok
  • Shikim i shpejtë
   1 000 Lekë Në stok
   I ri

   Nga autori bestseller i New York Times për librat Fillo me pse dhe Liderët hanë të fundit, na vjen një strukturë e guximshme për lidershipin, në botën e sotme që ndryshon vazhdimisht.

   1 000 Lekë
   Në stok
  Shfaq 33 - 64 nga 601 libra