Libra të rinj Ka 1053 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok
  I ri

  Libri më frymëzues që është shkruar ndonjëherë për pasurinë

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Këtë herë Lucinda Riley na merr me vete në një nga ishujt më magjepsës të Mesdheut, duke na dhuruar një tjetër histori plot të papritura, sekrete, emocione...

  1 350 Lekë
  1 500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Ky liber eshte nje fenomen boteror, - qe ka kryesuar listat e shiteve ne Amazon gjate fundvitit dhe tashme vjen edhe ne shqip, permes shtepise botuese Botart.  “Akti krijues” është një kurs studimi i bukur dhe bujar që ndriçon shtegtimin e artistit si një rrugë që mund ta ndjekim të gjithë. Ai distilon urtësinë e mbledhur nga puna e një jete brenda një...

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Booktoku ka emrat e tij edhe ne Shqiperi tashme. Njera prej tyre qe ka spikatur gjate muajve te fundit eshte Aulona Ilasllari. Pas romanit bestseller Nje fund pa fillim, sjell romanin e dyte te kesaj romance prekese, qe hidhet ne qarkullim ne prag te Shen Valentinit: Kur dashuria ndërthuret me dhimbjen, a thua është më po e njëjta dashuri? A do të...

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 350 Lekë 1 500 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Seria Twisted eshte kthyer ne nje fenomen global. Shtepia botuese Dritan sjell vellimin e trete te serise Twisted “Urrejtja”, shkruar nga shkrimtarja Ana Huang. 

  1 350 Lekë
  1 500 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Së shpejti Shtëpia botuese “Fan Noli” vë  në qarkullim një libër shumë të rëndësishëm mbi inteligjencën artificiale me titull "Epoka e inteligjences artificiale" Ky libër është bestseller ndërkombëtar, i shkruar nga tre mendjet me te spikatura te kohes tone. Libri hidhet ne qarkullim pas dates 21 shkurt 2024. Porosite qe tani online tek Bukinist.al

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  "Hajdutja e pafumeve" është një roman dehës mbi jetën e çmendur të nëndheshme të Parisit të pushtuar nga nazistët. Në çdo faqe të tij ndjehen aromat magjepsëse të parfumit...

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Tessa Bailey na dhuron një tjetër komedi romantike për një donzhuan të thekur që, padashje, bie në dashuri me shoqen e tij të ngushtë teksa përpiqet ta ndihmojë për t’i fituar zemrën një burri tjetër.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  "Ndalo mendimet e tepërta" është një libër për të kuptuar atë çka ke përjetuar, situatën rraskapitëse në të cilën je përfshirë dhe si e humbet mendjen në një grackë ankthi dhe stresi. Autori i mirënjohur Nick Trenton do të të shoqërojë për të kapërcyer pengesat me teknika të hollësishme e të vërtetuara, që do të të ndihmojnë të riprogramosh trurin, të...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Libri pasues i The Mister, bestsellerit #1 të Neë York Times, një histori dashurie drithëruese dhe pasionante nga EL James, autorja e trilogjisë fenomenale bestseller Pesëdhjetë Hijet. Çfarë ndodh kur këmba futet në këpucën e xhamtë..?

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Mbreteresha e bestseller-it kudo ne bote, Colleen Hoover vjen me nje tjeter roman ne shqip: “Lajla” - Dashuria mund te te perndjeke ose te te shpetoje.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Libri me i mire i vitit 2023 nga autorja e romanit “Vjehrra”. Sally Hepworth rrëfen romanin e jashtëzakonshëm “Motra e mirë”, i cili bazohet në gënjeshtrat që lidhin dy motra.Veç një herë Roza nuk arriti të më ndalonte të gaboja dhe ai gabim do të më përndjekë gjithë jetën.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Nga autorja e “Rrëfenjës së shërbëtores” dhe “Testamentet” vjen romani i saj i parë, “Gruaja e ngrënshme”, botuar më 1969. Ai është njëkohësisht një satirë therëse dhe zbavitëse e konsumizmit dhe një eksplorim marramendës i kanibalizmit emocional.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 800 Lekë Në stok
  I ri

  Te gjithe e pohojne se permes kesaj trilogjie qe perfshin “Paraleli 42” “1919” dhe “Paraja e madhe” John Dos Passos ka shkruar romanin e madh amerikan. I vleresuar si një nga romanet më të mira të shekullit të njëzetë nga Biblioteka Moderne dhe nga disa prej shkrimtarëve më të mirë sot, romani sjell në çdo faqe një portret madhështor te SHBA-ve, nje...

  1 800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok
  I ri

  Një fëmijë i zakonshëm është gati për t’u bërë NJË HERO I JASHTËZAKONSHËM.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Nga autorja e romaneve bestseller KATIE KIRBY vjen me nje liber te ri per lexuesit e vegjel, hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese “Botart”

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Dieta e ADN-së është përgjigjja e duhur për të nisur këtë rrugëtim revolucionar, të efektshëm dhe që zgjat në kohë, në të mirë të shëndetit tonë.

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Bazuar në historinë e vërtetë të Melita Norwoodit, spiunes angleze të KGB-së, e zbuluar në vitin 1999, Xhoana e Kuqe është një dramë e paharrueshme spiunazhi dhe dashurie, por, mbi të gjitha, një histori që na tregon për zgjedhjet që bëjmë në jetë dhe pasojat e tyre të pashmangshme.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  3 000 Lekë Në stok
  I ri
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  “Është... çëfësht!”  është një aventurë ajrore për të gjithë lexuesit e vegjël që duan të kuptojnë më mirë magjinë e fjalës dhe fuqinë e pasthirrmës – në botën e madhe të gjuhës shqipe. Ky libër është shkruar nga autorja e njohur e letërsisë për fëmijë, Rudina Çupi, e vlerësuar me disa çmimeve kombëtare, përfshirë edhe me çmimin Libri më i mirë i vitit,...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 440 Lekë 1 600 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Ky roman është një eksplorim i detajuar i botës së nëndheshme të shoqërisë parisiene të shekullit të XIX, duke u fokusuar në jetën dhe përvojat e një të dënuari të pashëm dhe karizmatik, i cili përdor sharmin dhe zgjuarsinë e tij për të manipuluar dhe shfrytëzuar si të pasurit ashtu edhe të varfërit. Rrëfimi thellohet në aspektet më të errëta të natyrës...

  1 440 Lekë
  1 600 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Në librin 'Si të dalloni një gënjeshtar', do të zhyteni thellë në botën e pandershmërisë, ku do të mësoni gjithçka rreth psikologjisë që qëndron pas arsyes pse njerëzit gënjejnë dhe manipulojnë të vërtetën dhe më pas mënyrën si ta dalloni atë.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Si të fillosh biseda që japin rezultate. Ky libër, që ka fituar disa çmime, na mëson mënyrën se si të zhvillojmë biseda të qarta e të shkurtra në punë, por edhe e-maile, mbledhje, intervista e rrethana të tjera të lidhura me punën.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Ben Blushi vjen para lexuesit me nje tjeter roman futurist, i hedhur ne qarkullim nga shtepia botuese Pegi.

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Bizmesmeni dhe filantropi Vasil Naçi hedh në qarkullim një tjetër libër mbi mjeshtrinë e negocimit. Pas një periudhe të gjatë në biznes dhe trajnime, në zhvillimin e dy sipërmarrjeve të mëdha të edukimit dhe zhvillimit, “Rruga drejt suksesit” dhe “Mjeshtro biznesin”, vjen ky libër i cili do të jetë guida bazike më e mirë për artin dhe shkencën e të...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

  Vepro si ujku deshifron kodin e blerjes, përmes të cilit kushdo – pavarësisht moshës, arsimit ose nivelit të aftësive – mund të bëhet mjeshtër në shitje, negocim, sipërmarrje dhe oratori. 

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Colleen Hoover, autorja numër një më e shitur e “New York Times”-it me librat “Mbaron me ne” dhe “Fillon me ne” bashkon forcat me shkrimtaren po aq të suksesshme Tarryn Fisher, e njohur më së shumti për librin shumë të shitur “Tri gratë e një burri”. Së bashku, ato kanë krijuar një mister magjepsës dhe romantik, që nuk ngjan me asnjë tjetër. Libri “Kurrën...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  790 Lekë Në stok
  I ri

  Në këtë version të tretë të botimit origjinal, Robert T. Kiyosaki përditëson dhe zgjeron tetë "vlerat e fshehura" të një biznesi të marketingut në rrjet (përtej bërjes së parave!). Si bonus special janë dy "vlera të fshehura" shtesë nga Kim Kiyosaki dhe Tom Wheelwright.

  790 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 490 Lekë Në stok
  I ri

  “Manifesti kapitalist” eshte libri me polemizues i mentorit me te spikatur te financave personale dhe investimeve sot ne bote, Robert Kiyosaki, ku shpjegon ne menyre te detajuar nevojen per tu edukuar per menyren sesi funksionon paraja, tregjet dhe sesi rritet pasuria dhe mireqenia ne nje bote qe ndryshon vazhdimisht.

  1 490 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Shtepia Botuese “OMBRA GVG” sjell ne shqip romanin e nje shkrimtareje dhe politikaneje te njohur qipriote Rina Katselli, i cili trajton temen e pandemise dhe pasojat traumatike qe shkaktoi ne jeten e cdo individi dhe shoqerive tona.

  800 Lekë
  Në stok
Shfaq 65 - 96 nga 1053 libra