I ri Për çfarë flasim, kur flasim për dashurinë Shiko më të madhe

Per cfare flasim, kur flasim per dashurine

Raymond Carver TO0331

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kjo përmbledhje e shënjuar nga një rrëfimtari e zhdërvjelltë, me stil minimalist, në formë bashkëbisedimi dhe, njëkohësisht, e parë nga një këndvështrim i hollë i mënyrës se si njerëzit komunikojnë në të vërtetë, është kthyer shumë shpejt në një nga veprat më me ndikim në letërsinë moderne.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN978992835466

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kjo përmbledhje me tregime befasuese, mbi gra e burra të vetmuar që jetojnë në Amerikën Veriperëndimore, të cilët pinë alkool, peshkojnë dhe luajnë me letra për të lehtësuar peshën e kalimit të orëve, ka qenë edhe përmbledhja e parë e Raymond Carver-it, e botuar në Mbretërinë e Bashkuar.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe152
ISBN978992835466
Titulli origjinalWhat We Talk About When We Talk About Love
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13 x 20
PërkthyesiPlaton Pulla