Libri i pushimeve 3 Shiko më të madhe

Libri i pushimeve 3

Ermira Zoto A-002152

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Tani që shkolla po mbaron, ky libër mund të jetë një mik i shkëlqyer përgjatë pushimeve verore për fëmijën tuaj. Krahas lojërave, plazhit dhe aventurave, në këtë tekst fëmijët mund të rrisin imagjinatën, aftësitë dhe mbajnë të gjalla njohurit që janë marrë përgjatë vitit në shkollë. Në tekst ka përralla, lojëra, ushtrime matematike dhe gjuhe për nxënës që kanë mbaruar klasën e parë.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dasara

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ky tekst është ndërtuar në përputhje me programet e Ministrisë së Arsimit për ciklin 9-vjeçar, duke u fokusuar tek kurrikula e klasës së pestë. Ai vlen për tu përdorur jo vetëm gjatë verës, por edhe gjatë gjithë vitit të ri shkollor. Libri ka karakter përforcues të njohurive të dhëna këto në formë lojërash.

Lënda mësimore është ndërtuar në mënyrë të tillë që nxënësit nëpërmjet figurave dhe modeleve të gatshme të kuptojë se çfarë duhet të bëjë, por shpeshherë ai do të ketë nevojë edhe për ndihmën e prindërit.

Nxënësit janë të lutur që ti lexojnë në shumicën e rasteve më shumë se një herë kërkesat për ushtrime në mënyrë që ti kuptojnë sa më mirë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe64
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë