I ri Vitin tjeter ne Havane Shiko më të madhe

Vitin tjeter ne Havane

Chanel Cleeton A-008347

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Dashuria është e vështirë dhe ndonjëherë të thyen zemrën, ama ia vlen gjithmonë ta provosh. Pas ndarjes nga jeta të gjyshes së saj të dashur, një vajzë kubanoamerikane niset për në Havanë, ku zbulon rrënjët e identitetit të saj dhe nxjerr në dritë një sekret të familjes që nga koha e revolucionit kuban.

Më shumë detaje

1000 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928338327

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Havanë 1958: bija e një baroni sheqeri, nëntëmbëdhjetëvjeçarja Elisa Perez është pjesë e shoqërisë së lartë, ku jeton e sigurt nga trazirat politike të vendit... derisa bie në dashuri me një revolucionar pasionant. Majami 2017: gazetarja Marisol Ferrera është rritur duke dëgjuar historitë romantike të Kubës nga gjyshja e saj, Elisa, e cila kishte qenë e detyruar të arratisej nga vendi gjatë revolucionit. Para se të vdesë, Elisa i lë amanet Marisolit që t’ia hedhë hirin në vendlindjen e saj, në Havanë, me premtimin se vendin e duhur Marisoli do ta kuptojë vetë kur të jetë atje. Me të mbërritur në Havanë, Marisoli përballet me kontrastin mes bukurisë tropikale e të pakohë të Kubës dhe klimës së rrezikshme politike. Teksa hedh çdo ditë e më shumë dritë në historinë e familjes, edhe ajo vetë tërhiqet nga një djalë që gjithashtu ka të fshehtat e tij...

Të dhëna

Faqe316
ISBN9789928338327
Titulli origjinalNext Year in Havana
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRitvana Mena
RomanSagë&Histori