I ri Maska e mbretit – aventurat e Tiku Historikut Shiko më të madhe

Maska e mbretit – aventurat e Tiku Historikut

Kristo Dimopulo A-007997

Libër i ri

506 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928361127

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Kur Antigona Delinotia, drejtoresha e Muzeut të Miteve, merr një letër misterioze, thërret menjëherë për ndihmë mikun e saj të vjetër, profesor Tik Historikun. Por, atëherë kur duket se misteri i maskës së humbur të një mbreti zgjidhet, çështja bëhet edhe më e errët.

Profesori, së bashku me nipërit e dashur, Orestin dhe Athinanë, ngatërrohen në një aventurë të rrezikshme, që fillon nga Greqia dhe përfundon në cepin tjetër të botës, në Peru.

Asnjëri prej tyre nuk dyshon se një skocez dinak, Dankan MakDukali, armik i betuar i Delinotias, ndjek çdo hap të tyre dhe iu ka ngritur një kurth. Natën e hënës së plotë të dhjetorit, të gjithë takohen në rrënojat e qytetit të shenjtë të Inkës, në Maçu Piçu, ku i pret magjistari Kunak...

Të dhëna

Faqe96
ISBN9789928361127
RedaktoriKlodiana Metani
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë