I ri The Mister (Zotëria) Shiko më të madhe

The Mister (Zoteria)

E. L. James A-003419

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Autorja e “50 hijet e Greit” vjen me një roman të ri në shqip, ku ka protagonistë edhe shqiptarë. Një gjë e tillë shkaktoi debate të ashpra në Shqipëri. Nga zemra e Londrës, përmes peizazhit rural të Kornuollit, deri në bukuritë e zymta, të rrezikshme të Ballkanit, The Mister është një udhëtim magjepsës rreziku dhe dëshire që e lë lexuesin pa frymë deri në faqen e fundit.

Më shumë detaje

96 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184603

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

LONDËR 2019.

Jeta ka qenë e thjeshtë për Maksim Trevelliënin. I pashëm, me lidhje aristokrate dhe para, atij nuk i është dashur kurrë të punojë dhe rrallë ka fjetur vetëm. Por gjithçka ndryshon kur ndodh tragjedia dhe Maksimi trashëgon titullin fisnik të familjes, pasurinë, pronat dhe tërë përgjegjësitë që vijnë bashkë me to. Është një rol, për të cilin nuk është përgatitur dhe që përpiqet ta përballojë.

Por sfida e tij më e madhe është të luftojë dëshirën e vet për një grua të re enigmatike dhe të paparashikueshme, e cila ka mbërritur së fundmi në Angli, duke sjellë me vete një të kaluar të trazuar dhe të rrezikshme.

E tërhequr, e bukur dhe me talent të madh muzikor, ajo është një mister joshës dhe dëshira e zjarrtë e Maksimit për të thellohet në një pasion që ai nuk e ka përjetuar kurrë dhe që nuk guxon t’i vërë emër.

Po kush është Alesia Demaçi? Dhe a mund ta mbrojë atë Maksimi nga e keqja që i kanoset? Dhe çfarë do të bëjë ajo, kur të mësojë që edhe ai ruan të fshehtat e veta?

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe512
ISBN9789928184603
Titulli origjinalThe mister
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip/Anglisht
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiManushaqe Bako
RomanMister&Thriller