I ri Mbi kohen dhe ujin Shiko më të madhe

Mbi kohen dhe ujin

Andri Snær Magnason A-007491

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Magnason, në këtë vepër fokusohet në rrezikun që i kanoset mjedisit tonë për shkak të ndryshimeve të klimës. E vetmja mundësi për ta parandaluar këtë kanosje “është të hedhësh një vështrim në të kaluarën për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me të ardhmen...“ Duke e përcaktuar këtë situatë si kaotike ai shtron pyetjen se çfarë po ndodh me planetin tonë në kushtet e krizës globale dhe mungesës së politikave konkrete mbi katastrofat e paralajmëruara...

Më shumë detaje

498 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928063083

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

...shpeshherë islandezët bëhen më të ndërgjegjshëm gjatë krizave, sesa gjatë periudhave të begatisë. Pas një mijë vitesh jetesë në një prej vendeve më të vështira në botë, me siguri që diçka do të ndodhë patjetër. Gratë e moshuara tundin kokën në një ditë plot diell dhe murmurisin: “Ky është një ogur i zi”.

Dhe sigurisht, gjithmonë ndodh diçka. Një dimër i akullt, një epidemi, një ortek, një shpërthim vullkanik, një stuhi e fuqishme, apo një tërmet. Kështu, tanimë një virus i vogël na ka bërë të dalim binarësh. Na duhet të rindërtojmë dhe të konceptojmë çdo gjë nga e para.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe448
ISBN9789928063083
V. Bot2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvi Proko