Udha – poezi te zgjedhura me 2 vellime Shiko më të madhe

Udha – poezi te zgjedhura me 2 vellime

Xhevahir Spahiu IA0051

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Poezi të zgjedhura Udha 1 dhe Poezi të zgjedhura Udha 2 janë një përmbledhje të krijimtarisë nga 1965 deri tek krijimet më të fundit të Xhevahir Saphiut, që i takon vitit 2013

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994372084

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ndjeshmërinë dhe temperamentin individual të Xhevahir Spahiut e stolis natyra e mprehtë e të vërejturit si dhe natyra e ekspresionit kreativ, sugjestiv, natyra e formësive të ngjeshura dhe të shtresimeve kuptimore, natyra e refleksit dhe imazheve të pasura... çdo njësi e shprehjes poetike në këtë vepër gjakon pas dendësisë dhe tensionit maksimal, gjakon koncentrimin maksimal ideoestetik.

Të dhëna

Faqe240
ISBN9789994372084
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë