Pertej detit - Oltre il mare Shiko më të madhe

Pertej detit - Oltre il mare

A-000388

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Poezia është liria ime, një vizion që alternon muzgun dhe agimin, një dimension i ri përtej vetvetes, kur më duket se e shoh, e ndjej dhe e kuptoj botën në pamjen e saj më shprehëse dhe më intime. Poezia është muza që zhvendos ndjesitë e mia drejt infinitit në një udhëtim të gjithëkohshëm drejt thelbit. Poezia për mua është një lutje të një tempull i çveshur, pas të cilës arrij ta njoh Hyun.

- Nga autori

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

EMAL
ISBN9789928046482

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe150
ISBN9789928046482
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaDygjuhesh
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiValbona Jakova