Cmim i reduktuar! Një fjalë e jotja Shiko më të madhe

Nje fjale e jotja

Elvira Lindo PE0101

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Fitues i çmimit “Bibloteca Breve 2005”, romani është një novelë e mbushur me ironi, sarkazëm, me një ashpërsi që shndërrohet papritmas në butësi

Më shumë detaje

493 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789994340293

506 Lekë

-8%

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Rreth librit

Rosario dhe Milagros punojnë së bashku dhe njihen me njëra-tjetrën që fëmijë. Aq e brishtë në dukje, sa dhe e vendosur, me gjithë kontradiktat e saj, Rosario tregon për vitet e shkuara, vite të vështira iluzionesh, ankthi dhe realitetesh që i kanë dhënë formë frikës që e tremb lumturinë. Elvira Lindo pasqyron jetën me një kompleksitet përshkrues, mrekullisht të thjeshtë. Është një novelë e mbushur me ironi, sarkazëm, me një ashpërsi që shndërrohet papritmas në butësi.

 

Të dhëna

Faqe256
ISBN9789994340293
Viti i Botimit2007
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFlutura Pulasi
RomanSagë&Histori