I ri Asnjë qindarkë më shumë Shiko më të madhe

Asnje qindarke me shume

Jeffrey Archer A-003972

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një tjetër roman i Jeffrey Archer vjen në shqip pas suksesit të sagës së Keinit dhe Abelit. Një nga dhjetë romancierët më të mirë të kohës tonë rrëfen mënyrën sesi fitohet paraja sot; por ai shkon më tej: tregon historitë e sakrificës dhe gjakut që i duhet sipërmarrësit për të mbajtur milionshin e parë të dollarëve. Henrik Metelski ishte një prej njerëzve që është një hap para të tjerëve në kontrollin e parasë

Më shumë detaje

485 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMBRA GVG
ISBN9789928062215

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Të grumbullosh një milionëshin e parë në mënyrë të ligjshme është e vështirë. Të bësh një milionëshin e parë në mënyrë jo të ligjshme është pak më e lehtë. Të ruash një milionëshin e parë ndoshta është operacioni më i vështirë.

Henrik Metelski ishte prej atyre njerëzve të rrallë që i kishte menaxhuar të treja këto situata edhe pse një milionëshi i parë i ligjshëm ishte grumbulluar mbas një milionëshi që kishte përfituar në rrugë jo të ligjshme, ajo që e bëri atë të ishte një hap para të tjerëve ishte fakti që ai arriti t’i mbante nën kontroll këto para.

VLERËSIME

Librat e Jeffery Archerit janë befasues, tronditës dhe personazhet janë aq të vërtetë sa shpesh të krijohet mendimi se Archer-i ka shkruajtur biografinë e tij. Duke u nisur nga forca e prozës së tij unë do të guxoj që ta krahasoj atë me John Galsworthy-n. Por ai rrëfen me gjuhën e bashkëkohësve, prandaj është edhe kaq i suksesshëm.

The Guardian

Archer..., ka një talent të jashtëzakonshëm. Ai rrëfen me mjeshtri ngjarje që lëvizin me dinamizëm dhe gjatë gjithë kohës përjeton emocione të shumta.

The Philadelphia Inquirer

Ai ka klasin e Alexandër Dumasë... dhe është i aftë që ta mbajë të “mbërthyer” lexuesin deri në fund të romanit.

Washington Post

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe365
ISBN9789928062215
Titulli origjinalNot a penny more, not a penny less
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMirela Milori
RomanSagë&Histori