Rruga e së keqes Shiko më të madhe

Rruga e se keqes

Joanne K. Rowling BDI0142

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një hetim i ri i Cormoran Strike. Së bashku me asistentin e tij Robi Ellacott, ato mundohen të zbulojnë një mister të ri që lidhet me ushtarët që kthehen nga lufta.

Më shumë detaje

897 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Një pako misterioze i dorëzohet Robin Elakotit. Vajza mbetet e tronditur kur zbulon se në pako gjendet këmba e prerë e një gruaje.
Hetuesi privat Kormoran Strajk, shefi i saj, befasohet më pak, por është po aq i alarmuar. Vetëm katër njerëz, që janë pjesë e së kaluarës së tij, mund të jenë përgjegjës - dhe Strajku di se secili prej tyre do të ishte i zoti për këtë dhe brutalitete të tjera të parrëfyeshme.
Policia i përqendron hetimet në një të dyshuar, por Strajku është gjithnjë e më i bindur se ai është i pafajshëm: duhet ta marrë vetë çështjen në dorë, së bashku me Robinin, dhe të zhytet e gërmojë në botët e errëta dhe të panatyrshme të tre të dyshuarve të tjerë.
Por krime të reja, çnjerëzore do të kryhen dhe koha ecën shpejt...
Një triller me shumë të papritura, por edhe me historinë emocionuese të një burri dhe një gruaje, që kanë mbërritur në një udhëkryq në jetën e tyre personale dhe profesionale.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe572
Titulli origjinalDituria
V. Bot2016
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDhimitri Gjodede