I ri E bardha qe vret Shiko më të madhe

E bardha qe vret

Joanne K. Rowling A-006159

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani më epik i Robert Galbraithit deri më tani, E bardha që vret është një kapitull i ri në historinë mbërthyese të Kormoran Strajkut dhe Robin Elakotit, sërish së bashku në një thriller që të mban frymën pezull.  

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789928292742

1 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

"Pashë një fëmijë të vrarë...

Ai e mbyti, mu mbi kalë..."

Kur një djalosh i trazuar, i quajtur Billi, i kërkon Kormoran Strajkut ta ndihmojë që të hetojë një krim që ka parë kur ishte fëmijë, detektivi mbetet thellësisht i tronditur. Edhe pse Billi ka probleme mendore dhe nuk mund të kujtojë detaje konkrete, ka diçka të sinqertë tek ai dhe historia e tij. Por para se Strajku ta pyesë më tej, Billi trembet dhe ikën në panik.

Duke u përpjekur të zbulojnë të vërtetën për historinë e Billit, Strajku dhe Robin Elakoti - dikur ndihmësja, tani ortakja e tij në agjenci - ndjekin një pistë gjarpëruese, që i çon nga periferitë e Londrës në dhomat më të errëta dhe të fshehta të Parlamentit, deri në një pronë të bukur por të dyshimtë në fshat. Dhe nëse hetimi i ngjan gjithnjë e më shumë një labirinti, jeta e Strajkut veç e thjeshtë nuk është: fama e tij si hetues privat e pengon të veprojë në hije si dikur, në të kaluarën, dhe marrëdhënia me Robinin është më e tensionuar se kurrë... Ajo është e domosdoshme në punën e agjencisë, por marrëdhënia e tyre personale është plot ndërlikime dhe të pathëna...

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe744
ISBN9789928292742
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOriana Tamburi, Dhimitër Gjodede
RomanMister&Thriller