I ri Kurba J Shiko më të madhe

Kurba J

Ian Bremmer A-005962

Libër i ri

46 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265326

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

 

“Kurba J u mundëson politikbërësve dhe strategëve të biznesit, nje set mjetesh novatore që i ndihmon të kuptojnë riskun politik në shoqëritë ku ndryshimi është i shpejtë, mjete të cilat integrojnë pikëpamjet politike, ekonomike dhe ato të sigurisë, në mënyra të reja e krijuese"

- Francis Fukuyama, autor i librave The End of History and the Last Man

"lan Bremmer ka krijuar një mënyrë të zgjuar e origjinale për të menduar se si shtetet zhvillohen. Kurba J shkon në thelb dinamikës së ndryshimit që po prek zona të tëra të botës.”

Fareed Zakaria, autor i librit The Future of Freedom

"Bremmer argumenton bindshëm se diplomacia e zgjuar amerikane, duke shfrytëzuar forcat e globalizimit, mund t'i nxisë shoqëritë e mbyllura qe të hapen pa u rrënuar. Në kohën e duhur, i thelle, e i shkruar me entuziazëm dhe qartësi, kjo është një punë mbresëlenëse analizuese dhe udhëzuese" -Strobe Talbott, president i Institutit Brookings, ish-zëvendës sekretar i shtetit

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe320
ISBN9789928265326
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlendi Lami