Dhembi i bardhe – Botimet Dritan Shiko më të madhe

Dhembi i bardhe – Botimet Dritan

Xhek London BDR119

Libër i ri

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621698

620 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Historia nis para lindjes së Dhëmbit të Bardhë , një krijesë gjysmë qen e gjysmë ujk, me udhëtimin e dy burrave drejt territorit të Jukonit, Kanada. Dy burrat, Bill dhe Henri, ndiqen në këtë udhëtim nga një tufë ujqish të uritur. Në fund, pasi ujqit hanë Billin dhe të gjithë qentë e slitës, një grup i madh njerëzish arrijnë të shpëtojnë Henrin nga sulmi i kafshëve të egra.Historia më pas vazhdon me Dhëmbin e Bardhë, që ka një jetë të vështirë në një kamp indian; qentë, duke e parë si ujk, e sulmojnë. Indianët e shpëtojnë, por qentë nuk e pranojnë mes tyre. Kështu, Dhëmbi i Bardhë rritet si gjallesë e egër.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe240
ISBN9789995621698
V. Bot2012
VendodhjaTirane/Prishtine/Shkup
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha7 - 13 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiManushaqe Bako