Aspekte te femerores Shiko më të madhe

Aspekte te femerores

Karl Gustav Jung BDR070

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Aspekte të Femërores ofron një gamë artikujsh dhe ekstraktesh nga shkrimet e Jungut mbi martesën, Erosin, nënën, vajzën dhe konceptin anima/animus, i cili është qendror në teorinë e tij të strukturës së personalitetit.

Më shumë detaje

505 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789995621957

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kjo vepër përfshin çështje që rrihen përgjatë një periudhe tridhjetëvjeçare; mes tyre Adhurimi i gruas dhe adhurimi i shpirtit, Martesa si një marrëdhënie psikologjike, Gruaja në Evropë, Anima dhe animusi dhe Aspekte psikologjike të arketipit të nënës

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe242
ISBN9789995621957
V. Bot2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë