I ri Cmim i reduktuar! Sekretet e mendjes - joga dhe meditimi Shiko më të madhe
Pjesë nga libri

Sekretet e mendjes - joga dhe meditimi

Avadhutika Anandamitra BAO0223

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është një hyrje në botën e mendjes për të zbuluar dhe shpalosur potencialin e pafundëm që kemi brenda vetes. Një prej metodave më efikase është meditimi dhe joga, e cila tashmë është e provuar shkencërisht për ndikimet të jashtëzakonshme që ka brenda nesh duke rritur përshtatjen me veten dhe harmoninë më te tjerët.

Më shumë detaje

496 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928027948

750 Lekë

-25%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Kjo është një guidë e shkëlqyer për të hyrë në botën e mendjes njerëzore dhe për të mësuar teknikat që na ndihmojnë për të maksimalizuar rezultatet, pra për të qenë më kreativë dhe më të suksesshëm në jetë. Autori njoh në mënyrë të thellë edhe disiplinat shkencore perëndimore të psikologjisë, sociologjisë dhe fiziologjisë dhe sjell avantazhet që kanë joga dhe medimi brenda nesh.

Me jogan ju mund të rrisni përqendrimin tuaj, të përmirësoni kujtesën dhe të ulni stresin dhe të kujdeseni për formën e trupit tuaj. Me joga do të gjeni harmoninë e humbur me veten dhe me të tjerët

Disa nga të mirat e meditimit janë: gjumi i qetë, çlirimi i tensioneve mendore dhe stresit, rritja e vetëbesimit, kontrolli mbi emocionet dhe vetëdijen e lartë. Përmes një teknike praktike meditimi, ju do të jeni në gjendje të kapërceni çdo vështirësi personale që mund të hasni në jetë. Ju do të jeni të frymëzuar, i qetë dhe i qartë në mendime. Kështu pra nga koordimi dhe përqendrimi i përkjekjeve të trupit, të mendjes, shqisave, arsyes dhe vetes, njeriu fiton paqen e brendshme, është një paqe që tejkalon çdo kuptim. – Avadhutika Anandamitra

Rreth përmbajtjes së librit shiko dokumentin poshtë kopertinës.

 

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe118
ISBN9789928027948
RedaktoriDorina Basha
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat11x18
PërkthyesiGenci Muçollari