I ri Cmim i reduktuar! Inteligjenca sociale Shiko më të madhe

Inteligjenca sociale

Daniel Goleman BZ0130

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Edhe nje here, Daniel Golemani ka shkruar nje sinteze novatore të gjetjeve me te fundit ne biologjinë dhe shkencen mbi trurin, duke zbuluar se ne "jemi krijuar të lidhur dhe me ndikime çuditërisht te thella ne marredheniet tona në çdo aspekt të jetës

Më shumë detaje

10976 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951817462

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

8 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

"Inteligjenca emocionale" ka qene nje fenomen nderkombetar duke u shitur në më shumë se pesë milionë kopje librash në mbarë botën, botuar në mbi 40 gjuhe përfshirë gjuhën shqipe.

Tani, tek "Inteligjenca Sociale" Daniel Golemani eksploron nje shkencë të re në zhvillim me implikime befasuese për botën tone nderpersonale.

Ai shpjegon saktësinë befasuese te përshtypjeve të para, bazen e karizmës dhe fuqine emocionale, kompleksitetin e tërheqjes seksuale dhe menyren se si t'i zbulojmë gënjeshtrat.

Ai gjithashtu pershkruan "anën e erret të inteligjencës sociale, nga narcizmi te makiavelizmi dhe psikopatia.

Të dhëna

Faqe461
ISBN9789951817462
Viti i Botimit2022
VendodhjaPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë