I ri Në teh të thikës Shiko më të madhe

Ne teh te thikes

Malorie Blackman BDI0424

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Askush nuk mund ta merrte me mend urrejtjen që ndieja për Sefi Hadlejn dhe gjithë Krosët e tjerë. Por mbi të gjitha për Sefi Hadlejn. Çdo gjë zuri fill me të dhe tim vëlla. E kështu ka për të mbaruar. Kallumi nuk ishte më. Sefi do të paguante deri më një. Shkatërrimi i saj ishte misioni dhe motivi i jetës sime. Ambicia ime e gjithëfuqishme dhe e pandalshme.

Më shumë detaje

504 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN978-9928-292-01-8

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

kur e vërteta dhe e drejta nuk janë më çështje të bardhësh dhe të zinjsh...

Ku ka pasur dashuri, tani ka urrejtje.

Dy familje janë shkatërruar nga shoqëria e ndarë dhe e dhunshme, në të cilën jetojnë.

Sefi është një vajzë Kros, me ngjyrë, në një shoqëri të sunduar nga zezakët, që i trajtojnë qerosët, të bardhët, si qytetarë të dorës së dytë...

Xhudi është Qeros, vëllai i Kallumit, babai i bijës së sapolindur të Sefit… Pikëllimi për Kallumin e ha përbrenda Xhudin, që fajëson Sefin për humbjet e tmerrshme që ka pësuar familja e tij. Dhe është i vendosur ta detyrojë Sefi Hadlejn, edhe një herë, të mbajë njërën anë dhe të shkatërrojë jetën e saj... pikërisht ashtu siç ajo e shkatërroi të tijën.

Tani Xhudi jeton në teh të thikës...

Votuar si një nga librat më të dashur në Britaninë e Madhe, seria e bardha dhe e zeza e Malorie Blackmanit është një vepër klasike dhe vërtet moderne për të rinjtë.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe388
ISBN978-9928-292-01-8
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi
RomanMister&Thriller