Cmim i reduktuar! Vrasje në kryeministri Shiko më të madhe

Vrasje ne kryeministri

Diana Çuli BD0553

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një kryeministre, një detektive dhe shumë mistere. Kjo është historia e romanit më të ri nga shkrimtarja Diana Çuli “Vrasje në kryeministri”.

Më shumë detaje

497 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994305643

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Pas romanit “Hoteli i drunjtë” shkrimtarja vjen sërish me një roman thriller por kësaj here ngjarjet zhvillohen në hapësira më të mëdha e me komplote ndërkombëtare, ku vërtiten personazhe gjithashtu të mistershëm, të thjeshtë në dukje, të dashur por të dyshimtë e shpesh të pakuptueshëm. Libri i cili pritet të ketë promovimin gjatë ditëve të Panairit vjen nën logon e botimeve “Dudaj”. Po cili është subjekti i këtij libri me pak fjalë? Në zyrat e kryeministrisë gjendet i vdekur një punonjës i rëndësishëm. Është një vdekje e natyrshme apo një vrasje me shumë pikëpyetje nga pas. Kush është fajtori?  Këtë enigmë duhet ta zgjidhë Beti Duka këshilltarja e re për kulturën e ngarkuar me misionin e dyfishtë për të hetuar mbi këto dyshime.  Një udhëtim marramendës nëpër Ballkan ku kufijtë e padukshëm të të fshehtave zgjerohen drejt një misteri edhe më të madh e të ndërlikuar. Në një histori të munguar të gjinisë së thrillerit në prozën shqipe, ky libër e pasuron këtë gjini duke e çuar në një nivel tepër bashkëkohor.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe300
ISBN9789994305643
RedaktoriSejdi Cekani
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë