Cmim i reduktuar! Diabolus Shiko më të madhe

Diabolus

Dan Brown BD0235

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Diabolus u frymëzua nga prania e papritur e agjentëve të FBI-së në kampusin e Exeter-it, për shkak të një kërcënimi të njoftuar nga NSA-ja dy studentë kishin përhapur gjithandej një e-mail duke thënë se Bill Klintoni ishte një gënjeshtar dhe duhej vrarë.

Më shumë detaje

904 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994333860

1 080 Lekë

-10%

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Përpara se të shkruante bestseller-in prej multimiliona kopjesh të shitura rrëmbimthi, Kodin e Da Vinçit, Dan Brown-i filloi kërkimin e tij me mprehtësi prej bisturie dhe derdhi aftësi prej rrëfimtari mbi organizatën më të fuqishme të inteligjencës në tokë: Organizatën Kombëtare të Sigurisë (NSA), një agjenci ultra-sekrete me buxhete miliarda dollarësh dhe shumë herë më e fuqishme se CIA. Kur makina e fuqishme e NSA-së për zbërthimin e kodeve hasi në një kod misterioz që nuk e zbërthente dot, agjencia thirri kryekriptografen e saj, Sjuzen Fleçer, një matematiciene bukuroshe dhe brilante. Ajo çka zbuloi përcolli valë tronditëse nëpër korridoret e pushtetit. NSA-ja po mbahej peng jo me armë apo bomba, por nga një kod kompleks gjenial që, nëse zbatohej, do të gjymtonte inteligjencën e SHBA-ve. Që nga korridoret e nëndheshme të pushtetit, deri te qiellgërvishtësit e Tokios e te katedralet me kulla të Spanjës, shpërthen një garë e dëshpëruar. Është një luftë për jetë a vdekje një betejë e jashtëzakonshme për të shkatërruar një gjeni të paarritshëm një formulë e pazbërthyeshme për shkrimin e kodeve, që kërcënon të fshijë ekuilibrin e pushteteve të pas Luftës së Ftohtë. Një herë e përgjithmonë. Komente për librin Dan Brown duhet të jetë një nga shkrimtarët më të mirë, më të zgjuar dhe më të plotësuar të SHBA-ve. Nelson DeMille Emocionuese do ti gozhdojë lexuesit e prirur nga kibernetika. Booklist

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe432
ISBN9789994333860
V. Bot2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAmik Kasoruho