Atlas i zoologjisë Shiko më të madhe

Atlas i zoologjise

BAO0505

Libër i ri

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789989108390

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Qëllimi i kësaj vepre është që t'i ofroj lexuesit, nxënësit dhe atij që kohë pas kohe e lexon këtë vepër, një panoramë tërheqëse dhe të përgjithësuar për faunën e planetit tonë, me ilustrime të qarta dhe precize, të shoqëruara me sqarime të shkurtra për fiziologjinë, organizmimin dhe sjelljen e kafshëve, që i bën më të qarta konceptet themelore të veprës. Hyrja lidhur me aspektet e përgjithshme të botës shtazore dhe indeksi i detajuar i termave, e rrisin vlerën praktike dhe didaktike të kësaj vepre të jashtëzakonshme.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe96
ISBN9789989108390
Viti i Botimit2006
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMr. Sc. Gazmend Iseni & Ass. Xhezair Abdija