Njeriu Kafka Shiko më të madhe

Njeriu Kafka

Franz Kafka A-004887

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ditaret, për vlerën e tyre si rrëfim i drejtpërdrejtë, janë thelbësore për të kuptuar jetën dhe veprën e Franc Kafkës dhe përbëjnë, njëkohësisht, komentin më autoritar.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBNAjsela Koka

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Mbi protagonistin e ditarit, në parathënien e mrekullueshme shkruhet: “Si rioshi i ‘Amerikës’, si prokurori i ‘Procesit’, si arëmatësi i ‘Kështjellës’, ai është njeriu, që lufton për të mirën e për rregullin, për dashurinë e për shëndetin, njeriu ëndërrues i gëzimeve të familjes dhe kërkues i një ekzistence harmonike, të qëndrueshme e që t’i përshtatet. Donte të jetonte si njeri i shëndetshëm e i dobishëm.

Arratia e vet prej normës dhe shndërrimi në përjashtim nuk i falte krenarinë delirante të mbinjeriut; më tepër e mundonte si rebelim i pajustifikuar, pra, fajtor, ndaj një ligji enigmatik e, megjithatë, të pranishëm e mbizotërues.”.

 

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe165
ISBNAjsela Koka
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanAutobiografik