Cmim i reduktuar! Kujtese Shiko më të madhe

Kujtese

Pandora Dedja BUE228

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përmbledh të gjithë jetën dhe veprën e mësueses dhe studiueses së njohur Pandora Dedja. Libri ka hapësira teorike interesante, por edhe shembuj konkret, mjaft shembuj tërheqës dhe domosdo të veçantë e që i japin këtij libri një tingëllim interesant. Sidomos në ndihmë të mësuesve të gjuhës e të letërsisë ky libër paraqet një ndihmë jo të vogël. Orë mësimi, përshkrimi i karaktereve të nxënësve, analizat, diskutimet, komentet, etj., janë nga vlerat më domethënëse të këtij libri. Psikologjia edukative, ajo e mësimit, e orës së mësimit, ndërthurur me didaktikën dhe metodologjinë përkatëse, janë kuptimi i vërtetë i këtij libri të domosdoshëm në shkollë

79 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789992754710

828 Lekë

-8%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

1 libër tjetër nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe468
ISBN9789992754710
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë