Liria ime Shiko më të madhe

Liria ime

Mehmet Kraja A-007340

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Liria ime” nuk është shkruar si roman tradicional, por duke bërë një thyerje të fortë të zhanrit dhe, duke shkelur vise të panjohura të imagjinatës, arrin të ndërlidhë përsosmërisht rrëfime të dhembshme nga njerëz të ndryshëm, të cilët nuk kanë asgjë të përbashkët me njëri-tjetrin, përveç fatit te keq që i përndjek në palumturinë e tyre.

Më shumë detaje

38 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928354204

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në pamje të parë nëntë pjesët e romanit duken si rrëfime të fragmentarizuara, që lidhen jo vetëm përmes narratorit, por edhe me absurdin e jetës dhe me gjuhën e rrëfimit, e cila bart shtresime të shumta kuptimore. Romani është ndërtuar si një mozaik historish e personazhesh, të cilët udhëtojnë lehtësisht nëpër të shkuarën e tyre të dhembshme, njësoj sikur i hipin trenit dhe zbresin në secilin stacion që ata duan. Uniteti i brendshëm lidh organikisht rrëfimet që ngjajnë si një tërësi, si dhe personazhet, që edhe pse nuk përsëriten nga njëri rrëfim në tjetrin, duken si të dalë nga e njëjta histori.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe306
ISBN9789928354204
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë