Ofertat

Ditar & Kujtime Ka 190 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  “Kështjella prej xhami” është një autobiografi e shkëlqyer dhe argëtuese, e cila do t’ju njohë me një familje sa të çuditshme, aq edhe unike. Ky libër portretizon mjeshtërisht një familje të veçantë, por shumë besnike. Xhaneta Uolls e tregon historinë mjeshtrisht në këtë roman.

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Gazmore, argëtuese dhe herë-herë thellësisht prekëse, autobiografia UNË do t’ju çojë në një udhëtim intim me një legjendë të gjallë.

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Ish presidenti francez Nicolas Sarkozy publikon librin me kujtime ku flet për jetën e tij si president i Francës, debatin për rikthimin në politikë, raprotet me të djathtën franceze dhe marrëdhëniet me bashkëshorten e tij Carla Bruni. Në këtë autobiografi Sarkozy hedh gjëmba edhe mbi ish-bashkëpunëtorët e tij, si ish-kryeministrin Fillon dhe lidhjet me...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  3 750 Lekë Në stok

  The turmoil, conflicts, and egos are all there-from the upheaval in Venezuela, to the erratic and manipulative moves of North Korea's Kim Jong Un, to the showdowns at the G7 summits, the calculated warmongering by Iran, the crazy plan to bring the Taliban to Camp David, and the placating of an authoritarian China that ultimately exposed the world to its...

  3 750 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 550 Lekë Në stok

  Throughout the book, Schultz introduces a cross-section of Americans transforming common struggles into shared successes.

  4 550 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 620 Lekë 1 800 Lekë -10% Në stok

  THE SUNDAY TIMES BESTSELLER - The essential guide to how to live wisely and well in the twenty-first century - from Alain de Botton, the bestselling author of The Consolations of Philosophy, The Art of Travel and The Course of Love

  1 620 Lekë
  1 800 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 530 Lekë 1 700 Lekë -10% Në stok

  After creating 12 different billion-dollar businesses and breaking dozens of world records, wouldn't you think you'd done it all?

  1 530 Lekë
  1 700 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  3 250 Lekë Në stok

  Numerous pundits, armchair psychologists, and journalists have sought to parse Donald J. Trump's lethal flaws. Mary L. Trump has the education, insight, and intimate familiarity needed to reveal what makes Donald, and the rest of her clan, tick. She alone can recount this fascinating, unnerving saga, not just because of her insider's perspective but also...

  3 250 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 100 Lekë Në stok

  Bob Woodward's new book, Rage, is an unprecedented and intimate tour de force of new reporting on the Trump presidency facing a global pandemic, economic disaster and racial unrest.

  4 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Ky liber hidhet ne qarkullim ne momentin qe Joe Biden eshte tashme fitues i zgjedhjeve presidenciale. Jeta e Joe Biden eshte e mbushur me plot sfida dhe momente kritike, te cilat vijne te rrefyera thjeshte, me ndjeshmeri dhe me sinqeritet ne kete botim, sjelle ne shqip nga Botimet Pema

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok

  Fati po realizohej kisha thirrur Dantesin në duel. Mos është kjo vdekja e dhunshme nga një flokëbardhë që më kishte paralajmëruar një fallxhore gjermane?

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  4 950 Lekë Në stok
  I ri

  This beautifully written and powerful book captures Barack Obama's conviction that democracy is not a gift from on high but something founded on empathy and common understanding and built together, day by day.

  4 950 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Në 80-vjetorin e vdekjes së Át Gjergj Fishtës Botimet Françeskane kanë ndërmarrë nxjerrjen e nji botimi të posaçëm të veprës së tij në gjashtë vëllime. Çdo vëllim paraprihet prej nji studimi të veçantë nga personalitete të njohura në fushën e shkencave albanologjike në Shqipëri dhe Kosovë. Në këtë vëllim ka një studim dhe përkthime nga Vincens Marku të...

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Ditari i ambasadorit të Shqipërisë në Bruksel në vitet 1995-1997, që nga nisja e detyrës deri në largimin e tij. Një ditar që tregon historinë e marrëdhënieve diplomatike në dy vitet e vështira të Shqipërisë me Europën, lufta e brendshme politike dhe ndikimet që ajo lë në marrëdhëniet me vendet e tjera. Një ditar që na tregon se si ka funksionuar shërbimi...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Rrëfimet e të akuzuarve për grusht shteti - Tregimi i ngjarjes nga gardisti që qëndroi përballë protestuesve. Denoncimi i Top Channel dhe skema okulte që u zhbë nga News 24. Reflektimi i Alexander Arvizu, një dekadë pas krimit dhe mosndëshkimit.                

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Ky liber sjell historine reale te jetes se izraeliteve ne Shqiperi permes rrefimit te Josef Jakoel, i cili ka lene nje deshmi te jashtezakonshme per mbrojtjen qe iu jane bere hebrejve gjate Luftes se Dyte Boterore

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 000 Lekë Në stok
  I ri

  Epistolari përfshin periudhën 1897-1912 dhe përmban 145 letra, nga të cilat 89 letra e shënime janë të Faik Konicës, 55 letra janë të Baronit Zwiedinek (ose në emër të tij) dhe l letër e Dervish Himës për Faik Konicën (Letra 13). Përfshihen po ashtu të panumerizuara, si pjesë përbërëse e korrespondencës së Konicës, edhe dy letra, njëra e Visarion Dodanit...

  2 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  2 000 Lekë Në stok

  "Gjenço Demetre Naçi na sjell një rrëfim të rrallë për Mbretin Zog në mërgim. Është i rrallë sepse është autentik dhe vjen nga një njeri që i ka përjetuar ngjarjet vetë, i pandikuar nga persona të dytë ose të tretë. Kujtimet gjithnjë kanë një dozë subjektivizmi, por libri i Gjenço Naçit përmban një vlerë të shtuar që nuk e kanë të tjerët: Autori i gjykon...

  2 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë 1 000 Lekë -10% Në stok

  Zbuloni historinë e patreguar të Hak Xha Han Mun, vajzës nga një fshat i vogël i Koresë së Veriut, e cila tashmë njihet nga miliona njerez si Nëna e Paqes. Historia e saj e dhimbshme na tregon për një fëmijëri të dhunuar nga lufta, për sprovat e besimit dhe për marrëdhënien me bashkëshortin e saj të ndjerë, Rev. Son Mjong Mun. Tregon se si ata të dy, së...

  900 Lekë
  1 000 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 450 Lekë Në stok
  I ri

  Based on his experiences as a policeman in Burma, George Orwell's first novel presents a devastating picture of British colonial rule. It describes corruption and imperial bigotry in a society where, 'after all, natives were natives - interesting, no doubt, but finally ... an inferior people'.

  1 450 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Aktorja e famshme amerikane Demi Moore rrëfen për herë të parë historinë e jetës së saj në një autobiografi të mbushur me emocione dhe të pathëna asnjëherë më pare. Libri “Jeta ime” është një histori mbijetese, suksesi dhe dorëzimi; një portretizim i sinqertë i jetës së saj, sa të zakonshme aq edhe ikonë.

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok

  Ne kete vellim perfshihet e gjithe korrespondenca qe poeti i madh shqiptar pati me rrefimtarin dhe studiuesin Mitrush Kuteli. Këtu botohen letra të periudhës 1928 – 1941, ku një pjesë e tyre janë përkthyer nga rumanishtja në gjuhën shqipe.   

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  “Rrugëtimi” është një libër që u vlen atyre që duan të bëjnë karrierë në institucionet publike, që duan të angazhohen në politikë, vlen për ata që duan të jenë lider në sipërmarrjet e tyre, vlen për ata që duan të jenë lider të jetës së tyre. Ka disa parime që lidhen me integritetin, të cilat vlejnë në çdo rast dhe për çdonjërin. Në momentet e tij më të...

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë 1 000 Lekë -15% Në stok

  Ky libër është një rrëfim i Autorit për periudhën e regjimit komunist në Shqipëri dhe zhvillimet e mëvonshme demokratike të shoqërisë shqiptare. I organizuar në disa kapituj dhe me një shtrirje të gjerë kohore, libri hedh dritë mbi shumë prej ngjarjeve e aktorëve kryesorë që kanë cilësuar shoqërinë shqiptare përgjatë 25 viteve të tranzicionit. Autori, si...

  850 Lekë
  1 000 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  680 Lekë 800 Lekë -15% Në stok

  680 Lekë
  800 Lekë -15%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  Nje vere me Migjenin - nga Lazer Radi. Ne Korrik te vitit 1936, autori i librit ka jetuar se bashku me Migjenin ne Puke, ku ky i fundit punonte si arsimtar. Ne kete liber Radi ka hedhur kujtimet e tij per mardheniet e tij me shkrimtarin e njohur

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok

  Shqipnia e viteve '30. - nga Lazer Radi. Edhe ky eshte nje liber mekujtime dhe shenime per Shqiperine e viteve '30 te shekullit te kaluar, sidomos persa i perket kuadrit politik dhe kulturor te vendit.

  1 400 Lekë
  Në stok
Shfaq 161 - 190 nga 190 libra