Ofertat

Mister & Thriller Ka 483 libra.

për faqe
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok

  Ky roman e ka zanafillën në dhjetor të vitit 782; më 12 shkurt 1947; më 10 korrik 1947; më 21 maj 2009 Ky roman ka zënë fill dhe ndoshta të gjithë ne jemi të përfshirë në të, edhe pse nuk e dimë, sepse asgjë nuk ndodh rastësisht, sepse udha jonë është e paracaktuar. Sepse fati është shkruar në Bibliotekën e të vdekurve.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Një lojë symbyllazi me vajzën do të kthehet në makthin më të keq për një prind. Ela, vogëlushja e shkathët dhe e zgjuar zhduket pa lënë gjurmë. Policia, media dhe familja kujtojnë se e dinë kush mund ta ketë rrëmbyer, por po sikur krimineli i vërtetë të mos jetë një i huaj? Po sikur ai të jetë i bindur se po bën gjënë e duhur me vogëlushen? Dhe, mbi të...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok
  I ri

  Harlan Coben, - nje nga mjeshtrat e medhenj te letersise mister dhe thriller sot ne bote, vjen per here te trete me nje roman thriller, i gershetuar me romance, pas dy romaneve te meparshme, te cilat kane gjetur vemendjen dhe interesin e lexuesit ne Shqiperi

  1 600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok
  I ri

  Stephen King na dhuron një nga veprat e tij më sfiduese, model i një intensiteti brilant, suspanse eksluzive dhe një zbulimi marramendës të kthinave më të errëta të psikës së paepur femërore. Ai është autori i më shumë se 50 librave, bestseller kudo në botë. Romani “Loja e Geraldit” është përshtatur dhe bërë film në vitin 2017, me regjisor Mike Flanagan.

  1 600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Pas tre romaneve te meparshme Mekatet e zonjes Ema, Klienti, dhe Mallkimi i Melloneve, Mirela Kanini vjen me nje liber te ri, “Trafikanti”: Një histori e pazakonshme dashurie. Një roman triller psikologjik, i mbushur me emocione dhe pasion. Një histori sa turbulluese, aq dhe tërheqëse. I mbushur me ngjarje, hera-herës të rënda, dhe kthesa të...

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok

  Zija Cela vjen para lexuesit me nje roman, te cilin e kishte shkruar me shume se 30 vite me pare. Shtepia Botuese Onufri e riboton romanin, i cili vleresohet se beri nje kthese ne letersise bashkekohore shqipe

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 040 Lekë 1 300 Lekë -20% Në stok

  1 040 Lekë
  1 300 Lekë -20%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Nga shkrimtarja e romanit “Drita që humbëm”, bestseller i “New York Times”, vjen një libër romantik, që të copëton zemrën, i cili flet për hidhërimin, humbjen, dashurinë dhe zbulimin e vetvetes. “Më shumë se fjalët” tregon me delikatesë se si e zgjedhim jetën që duam të jetojmë

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 600 Lekë Në stok
  I ri

  Gjithnjë e më shumë aventura, gjithnjë e më shumë do ta mbani frymën pezull në vellimin e shtatë të sagës epike bestseller ndërkombëtar. 

  1 600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  600 Lekë Në stok

  Një roman ku ndërthuret trileri me psikologjinë, jeta moderne dhe e provincës, engjëjt dhe djajtë. "Orgji në famullinë e at Ludovikut" është një vepër e shtrirë në plan universal. Si edhe më parë, letërsia e Veizit del nga kufijtë e së zakonshmes, duke synuar hapësira dhe mundësi të reja.

  600 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Nuk është në stok
  I ri

  Per here te pare Shtepia Botuese Jozef sjell librin e S. K. Barnet - nje thriller i jashtezakonshem qe nuk harrohet lehte. 

  1 300 Lekë
  Shto në shportë Më shumë
  Nuk është në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Ky eshte nje nder romanet thriller me te miret qe vjen ne shqip permes shtepise botuese Living

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 090 Lekë Në stok
  I ri

  1 090 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 300 Lekë Në stok
  I ri

   Autorja e librit të suksesshëm “Diktatori në kryq”, ka arritur të përdorë mjeshtërisht idiolektin e Mid’hat bej Frashërit të trupëzuar me gjuhën e mrekullueshme që ilustron kohën dhe vendin e ngjarjeve në këtë roman magjepsës.

  1 300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Bora Kërtusha di ta bëjë rrëfenjën sa më tërheqëse për syrin e lexuesit, duke prekur në nëntekstet e këtij romani problemet e kohës të marrëdhënieve familjare dhe të dashurisë. Ajo që e bën të veçantë si shkrimtare, Bora Kërtushën, është aftësia e saj për të qëndruar në distancë nga personazhet që krijon. Ajo i zotëron situatat dhe batutat e tekstit si të...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok

  Me romanet e tij me dedektiv Remzi Ynalin, Xhelil Okeri na tregon një Stamboll që nuk gjendet në guidat e udhëtimeve turistike.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  500 Lekë Në stok
  I ri

  Nje roman tejet interesant per lexuesit, - sidomos te rinjte- vjen ne shqip nga Botimet Dritan. Ne vellimin e pare te kesaj serie do te njiheni me boten misterioze te 12-vjecarit Ran Eltani  dhe aventurat me papirusin dhe fletoren e vjeter qe gjeti ne shkollen e vjeter

  500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok
  I ri

  Nga gjenia krijuese e J.K. Rowlingut vjen një nga tregimet më të bukura të Krishtlindjes shkruar ndonjëherë, i mbushur me butësinë e parezistueshme të fëmijërisë përballë misterit të madh të humbjes. 

  1 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok

  Faqet e librit janë të mbushura me vrasje, intrigë e histori dashurie, që lexohen me një frymë. Si vetë qyteti i New Orleans, edhe Claire Laurent është një bukuri të gjallë me një bukuri të pakapshme. Themeluese e French Silk, një kompani e famshme, ajo ka luftuar shumë për ta bërë atë të suksesshme në të gjithë botën. Pastaj një shoumen evangjelist...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok

  Kur një satelit i ri i NASA-s dallon shenja të një objekti të rrallë e të mahnitshëm, të groposur thellë në akullin e Arktikut, agjencia e hapësirës shpall një fitore të shumëdëshiruar,... një fitore që ka pasoja të thella për politikën hapësinore të Shteteve të Bashkuara dhe për zgjedhjet e ardhshme presidenciale.

  1 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Çdo vend ka (të paktën) një shtëpi të braktisur dhe çdo shtëpi e braktisur ka historinë e saj. Në Stora – fshat bregdetar pranë Sarandës – historia e shtëpisë së braktisur është e trishtë, e dhimbshme dhe e mbushur me terror. Ajo është djegur dy herë dhe në secilën prej herëve, një fëmijë ka vdekur mes rrënojave.

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  “Dy botë paralele” është një roman rreth gjithanshmërisë së artit, i mrekullueshëm, kompleks dhe postmodern. Është një bisedë e shpejtë e lakimit të zhanrit midis formave, kohërave, të vërtetave dhe trillimeve. Libri ka dy histori që gërshetohen me njëra-tjetrën si një spirale e dyfishtë. Ky roman ka fituar trofe të shumëfishta në SHBA dhe kudo nëpër...

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 500 Lekë Në stok
  I ri

  Romani i autorit të shquar amerikan Din Kunc (Dean Koontz) parashikoi koronavirusin kinez 40 vjet më parë që sot shkatërroi ekonominë e gjithë botës. Mega-bestselleri botëror i New York Times, u rikthye me shitje në nivelet rekord në të gjithë botën sapo shpërtheu pandemia e Covid-19, dhe tashmë sapo është hedhur në qarkullim edhe në shqip nga Shtëpia...

  1 500 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok

  Shkrimtari amerikan Don DeLillo është njëri nga shkrimtarët më të vlerësuar dhe më me ndikim sot në botë. Ai është autori i gjashtëmbëdhjetë romaneve dhe i tri dramave dhe është nderuar me shumë çmime të rëndësishme kombëtare dhe ndërkombëtare, ndër to: çmimi “National Book Award”, “Çmimi i Jeruzalem-it”, çmimi PEN/Faulkner për prozë etj. Prej vitesh,...

  1 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok

  Një kryeministre, një detektive dhe shumë mistere. Kjo është historia e romanit më të ri nga shkrimtarja Diana Çuli “Vrasje në kryeministri”.

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  800 Lekë Në stok
  I ri

  Agatha Christie vjen me një tjetër roman në gjuhën shqipe: “Misteri i trenit blu”, i vlerësuar si një nga romanet më të mira në zhanrin mister të kësaj autoreje.

  800 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  900 Lekë Në stok
  I ri

  Në këtë thriller që do të mbetet i pashlyer në kujtesën e lexuesve, britanikja e famshme Malorie Blackman e kthen botën përmbys. Ajo që është e bardhë, bëhet e zezë dhe ajo që është e zezë bëhet e bardhë, një gjë mbetet e qartë: hamendjet mund të jenë vdekjeprurëse.

  900 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 200 Lekë Në stok
  I ri

  Salman Ruzhdi kësaj radhe është fokusuar tek romanet e krimit – thrillerit, të kombinuar me pasionin. Vrasja e Maks Ofulsit, një njeri me vlera të jashtëzakonshme, ish-diplomat amerikan dhe shef i antiterrorizmit të SHBA-ve ngjall shumë mëdyshje për natyrën e krimit. Por, ccfarë ndodh në fund? Paralelisht zhvillohet edhe një histori dashurie fataliste....

  1 200 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 000 Lekë Në stok
  I ri

  Tanimë një klasik që nuk rresht së të befasuari për origjinalitetin e mjeteve shprehëse, për agresivitetin, për vrazhdësinë e gjuhës dhe shumëllojshmërinë e regjistrave, Trainspotting është romani tronditës, që ka bërë epokë dhe i ka dhënë zë një brezi. Gjuha eksplicite, personazhet e pershkruar me një force të jashtëzakonshme, të gjallë sa mund të të...

  1 000 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 100 Lekë Në stok
  I ri

  Keni para një roman rrëqethës, turbullues dhe elektrizues. Një histori e mbushur me emocione, që do t’ju mbërthejë e do t’ju bëjë ta përpini librin brenda natës. Dashuria e Xhekut dhe Grejsit është e pazakontë, plot mistere. Historia e tyre zhvillohet krejt ndryshe nga shumica e romaneve që keni lexuar. Dhe a e dini pse?

  1 100 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  “Çështja Karavaxho” i autorit Daniel Silva, i konsideruar si autori më i shitur sipas “New York Times” sjell historinë e një ish-agjenti të vrarë, një kryevepre të artit që zhduket dhe një mision të rrezikshëm

  1 400 Lekë
  Në stok
Shfaq 65 - 96 nga 483 libra