I ri Manovra e mbretereshes Shiko më të madhe

Manovra e mbretereshes

Walter Tevis A-007589

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Pasi mbetet jetime, në moshën tetë vjeçare, Beth Harmon dërgohet në një jetimore. Shpejt, aty, ajo zbulon dy mënyra për t'i shpëtuar zymtësise së ambjentit: të luajë shah dhe të marre pilulat e vogla të gjelbra, që i jepeshin fëmijëve për t'i mbajtur ata nën kontroll. Por shumë shpejt, bëhet e qartë se ajo ka një talent të jashtëzakonshem në shah dhe ndërsa përparon drejt kreut të renditjes, i krijon vetes mundësine për një jetë të re.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Jozef
ISBN9789928357380

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe406
ISBN9789928357380
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Përmasat140 x 195 x 20 mm
PërkthyesiIdlir Shkurti