Cmim i reduktuar! Pesë yje mbi mjerim Shiko më të madhe

Pese yje mbi mjerim

Kujtim Dashi KDA0003

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Vëllimi me tregime dhe novela “Pesë yje mbi mjerim”, shënon një arritje të re dhe e vendos autorin, prozatorin e njohur Kujtim Dashi, midis atyre autorëve që i kanë sjellë vlera dhe risi letërsisë bashkëkohore shqiptare. Shkrimtari ka pasqyruar me realizëm jetën shoqërore duke e sjellë të djeshmen, por edhe realitetin e sotëm pa zbukurime artificiale, duke i dhënë me personazhet e veta frymëmarrje dhe një përmasë të re letërsisë sonë. Njëherazi proza e tij gjykoj se është edhe një pikë referimi për krijuesit e rinj që lëvrojnë gjininë e tregimit, për ta bërë letërsinë dhe artin shprehës të botës shpirtërore të asaj pjese të shoqërisë së cilës i përket.

901 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
Fletët216
ISBN9789995617561

480 Lekë

-20%

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët216
ISBN9789995617561
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë