Denesje ne dru Shiko më të madhe

Denesje ne dru

Lazër Stani IA0079

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

"Denesje ne dru" është libri në prozë, që propozon për lexuesin Lazer Stani. Shqiptimi i jetës dhe i botës së brendshme të njeriut në tregimet e këtij autori, bëhet mbi bazën e ëndrrës: dukuritë shfaqen të ndërlidhura në rrafshe e në mënyra të ndryshme e të shumta: ato përafrohen dhe bashkëekzistojne edhe kur i ndan koha, vendi, hapësira.

Më shumë detaje

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994364898

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Lazër Stani nuk u nënshtrohet formave e modeleve paracaktuese, as nuk e sforcon rrëfimin dhe as nuk këmbëngul të gjakojë ndonjë ide të madhe; ai e lë të lirshme rrjedhën e rrëfimit në vend që ta përcaktojë e ta drejtojë rrëfimin në një rrafsh të caktuar. Kjo vërehet si nga fillimi i tregimeve, ashtu edhe në fund të tyre, ku në vend të mbylljes, hapet mundësia e rifillimit të tregimit nga ana e lexuesit.

Të dhëna

Faqe136
ISBN9789994364898
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë