I ri Shigjetari Shiko më të madhe

Shigjetari

Paulo Coelho TO0641

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nga autori romanit më të shitur “Alkimisti” Paulo Coelho vjen në shqip një histori frymëzuese për një të ri që kërkon mençuri nga një plak dhe mësimet praktike të mësuara gjatë gjithë jetës: “Shigjetari” është një histori magjike, e shoqëruar me ilustrime të bukura

Më shumë detaje

111071 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928376527

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

"Shigjetari" është një roman i shkruar nga Paulo Coelho, i cili tregon historinë e një të riu i quajtur Tetsuya, i cili është një strehues i famshëm i zjarrit në Japoni. Tetsuya është një ish-harkëtar i njohur, i cili ka humbur shpresën në vetvete dhe në aftësitë e tij si harkëtar pasi ka bërë një gabim të rëndë në kohën e tij si sportist.

Për shkak të marrëdhënieve që kishte me një murgeshë të cilën ajo e ndihmoi, ai fillon të kuptojë rëndësinë e mbajtjes së besimit në vetvete dhe në aftësitë e tij, dhe ai fillon të kthehet në rrugën e tij si harkëtar.

Romani shoqërohet me një mori idesh filozofike dhe mësime, të cilat janë të vlefshme për jetën, si për shembull, ideja se suksesi nuk është gjithmonë të fitosh, por për të dështuar me dinjitet, për të ndjekur pasionin dhe për të mos humbur kurrë besimin në vetvete.

Të dhëna

Faqe160
ISBN9789928376527
Titulli origjinalThe archer
RedaktoriIlustratore: Mirjana Madhi
Viti i Botimit2023
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat13 x 20
PërkthyesiPlaton Pulla
RomanMotivim&Vetëdije