Ti, syri im i deboresh Shiko më të madhe

Ti, syri im i deboresh

Adriatike Lami A-003312

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Poezisë së Adriatike Lamit i shkojnë fjalët e poetit të madh Federiko Garcia Lorka: "Poezia nuk kërkon lexues të thjeshtë, poezia kërkon njerëz që dashurojnë..."

Më shumë detaje

50 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
Fletët181
ISBN9789928217790

600 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ti, Syri im i dëborës (fragment)

 

"Po ah i dashur, sa shumë dashuri ka në vatër kësaj here,

Kur gruaja dhe burri shkojnë pavetëdijshëm drejt asaj beteje.

Syri im i dëborës, qaj nën trupin e saj të bardhë prej mallit.

Vazhdoj të jem ende e dashura jote, e butë deri në

dhembje nëne.

Muzgu bie dendur, flokëton fjalë e më ndjell pa dëme,

Pas kësaj mrekullie, le të vijë mëngjesi me mungesën tënde!"

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Fletët181
ISBN9789928217790
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë