I ri Tango ne prill Shiko më të madhe

Tango ne prill

Adriatike Lami A-003315

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Adriatike Lami vjen me një vëllim të ri me poezi “Tango në prill”, duke kulmuar arritjet e saja poetike, duke shënuar përsosje të teknikave poetike, dhe duke rrokur një botë plot pasione, energji, harmoni dhe muzikalitet.

Më shumë detaje

23 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928233721

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

“Jetë e paqtë në strehëza të diellta në këto poezi që lidhen nga ligjërimi erotik si bashkim, gjallëri, mall, kënaqësi, zjarr, e frymë, ëndërr, verë e kuqe, magjepsje, dritë, çudi.... E bukur thyerja e ngjyrave dhe e ndjesive me poezitë e mëparshme,,,, i bukur dhe i fuqishëm artikuluimi poetik nga ajo që vdes për fjalë, fjalë të arta shpirti dhe ai që po aq mjeshtrisht, në heshtje i mbush me imazhe dhe muzikë.

Është tango, romancë e artë, valëzim i panjohur më parë, që qenia e pranon ashtu krejt rrëmbimthi...

Prof. As. Dr. Lili Sula

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe166
ISBN9789928233721
Viti i Botimit2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat19.5 x 19