I ri Qielli shkundte yjet Shiko më të madhe

Qielli shkundte yjet

Adelina Mamaqi A-000314

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shkrimtarja Adelina Mamaqi sjell për lexuesin botimin e ri me poezi të zgjedhura “Qielli shkundte yjet”. Autorja ka zgjedhur në vite krijimet e saj më të mira mbi jetën, mërgimin dhe dashurinë.

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789928084651

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Adelina Mamaqi është lindur në Tiranë. Ka kryer Fakultetin Filologjik. Libri i saj “Ëndrra vashërie” (1963) është libri i parë i një poeteje në letërsinë shqipe. Ka botuar dhe dy të tjerë (Itali e Kosovë). Numri i librave të botuar për fëmijë është rreth 60 libra. Adelina Mamaqi është e përfaqësuar në Antologjinë e Poezisë Botërore për Fëmijë dhe Antologjinë  e Poezisë Shqipe në Itali. Është nderuar dy herë me Urdhrin “Naim Frashëri”.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928084651
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 3 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë