I ri Engjejt e Hamurabit Shiko më të madhe

Engjejt e Hamurabit

Max Seeck A-006216

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky libër debutues i Max Seeck-ut është një thriller intensiv, me një komplot të thurur me aq mjeshtëri sa lexuesi e ka të vështirë ta heqë mënjanë e të mos e çojë deri në fund. Max Seeck është autor bestseller i The New York Times. Ky libër ka fituar çmimin Debut Thriller Prize për vitin 2017

Më shumë detaje

501 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Muza Botime
ISBN9789928464224

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

I duhej t’i rikthehej ferrit, megjithëse ishte betuar se do t’i qëndronte larg.

Kroaci. Deti Adriatik vezullon. Malet janë të gjelbra. Dielli rrezaton. Të njëjtat peizazhe që kishin shoqëruar atë luftë të përgjakshme të njëzet viteve më parë, pjesë e së cilës kishte qenë finlandezi Daniel Kuisma. Që nga ajo kohë, brenda vetes, ai vuan nga një luftë e mundimshme. Çfarë ka ndodhur në të vërtetë njëzet vjet më parë?

Kuisma rikthehet në tokën kroate për të hetuar zhdukjen e një punonjësi të Ambasadës Finlandeze. E njeh këtë vend si gishtat e dorës. Është i shoqëruar nga një femër, e cila përtej bukurisë dhe klasit ka një mision për të kryer. Befas ngjarjet marrin kthesa të paparashikuara dhe ai mëson se lufta ka hedhur hije shumë më të forta nga sa mund ta kishte përfytyruar. Përballet me të vërteta tronditëse. Kupton se nuk është më hetuesi, por i hetuari dhe i përndjekuri.

Duket se gjithçka ka lidhje me grupin e ashtuquajtur “Engjëjt e Hamurabit”, një skuadër ndëshkuese që kërkonte të merrte hak për krimet mizore të ndodhura gjatë luftërave në Ish Jugosllavi.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe484
ISBN9789928464224
Titulli origjinalHammurabin enkelit
RedaktoriKlodiana METANI
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIlir PUSTINA
RomanMister&Thriller