I ri Shtergjet Shiko më të madhe

Shtergjet

Olga Tokarczuk A-004130

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Shtergjet perbet nga nje mozaik karaktersh qe jane ne levizje te panderprere. Duket se bota moderne leviz ne menyre te coroditur dhe se kaosi eshte i gjithepranishem jo vetem ngaqe eshte copetuar itinerari i levizjes, por edhe ngaqe vete subjekti i levizjes eshte copetuar.

Më shumë detaje

902 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928311030

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Ne kete liber mpleksen levizjet gjithefareshe njerezish te njohur a te panjohur, personazhesh historike a te trilluara, njerezish a mumiesh, trupash te shendetshem a trupa te gjymtuar, trupash te plote a pjesesh te tyre.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe464
ISBN9789928311030
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEdlira Lloha
RomanPsikologjik