I ri Sarah Shiko më të madhe

Sarah

Alfred Peza UE0177

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Një roman për gra të lira dhe burra të vërtetë! Në festën e vitit të ri 1925 në ambasadën e SHBA, femra më e bukur e Shqipërisë së shekullit XX sfidoi Kanunin dhe Ligjin Islamik, duke kërcyer e zbuluar pa ferexhe e burka, nën ritmet e muzikës moderne. Ky akt sinjalizoi ardhjen e një epoke të re. Intriga e pashembullt e pushtetit, pasioni i fshehtë përvëlues dhe enigma e madhe e një vrasje misterioze, nisin e marin udhë…

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UET Press

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Një Histori që Përmban...

Intrigë

Trokitjet e forta të portës, ditën që u mbushën plot dy javë nga vdekja e Selahudinit, nuk mund t’i përkthente në çast si një sinjal se jeta e saj nuk do të ishte më kurrë si më parë.

Mister

Bashkëshorti i saj kishte vdekur në vaskë, vetëm një vit pas shpalljes së Mbretërisë, ndërkohë që ajo ishte e preferuara e Ahmet Zogut në ballot e tij.

Romancë

Kur bota u përmbys dhe ajo po endej nga ta çonte era nëpër labirinthet e fatit, Zoti zbriti në tokë për të, në formën e Ahmet Zogut. Këtë as në përalla e legjenda nuk e kishte dëgjuar.

Të dhëna

Faqe403
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanRomancë&Pasion