I ri Cmim i reduktuar! Çështja Karavazho Shiko më të madhe

Ceshtja Karavaxho

Daniel Silva BLV0035

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

“Çështja Karavaxho” i autorit Daniel Silva, i konsideruar si autori më i shitur sipas “New York Times” sjell historinë e një ish-agjenti të vrarë, një kryevepre të artit që zhduket dhe një mision të rrezikshëm

Më shumë detaje

987 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Living
ISBN9789928216236

1 260 Lekë

-10%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Gabriel Aloni, restaurues veprash arti dhe agjent sekret, ndodhet në Venecia, ku policia italiane i bën një kërkesë të pazakontë. Tregtari i veprave të artit, Xhulian Isherudi, është përballur me një skenë drithëruese krimi dhe po mbahet si i dyshuar. Viktima është një ish-agjent, i cili ruan një të fshehtë; ai është trafkant veprash arti në shërbim të një koleksionuesi misterioz. Për të shpëtuar mikun e tij, Gabrieli duhet të gjurmojë pikturën më të kërkuar në botë: “Lindja e Krishtit me Shën Françeskun dhe Shën Lorencin” nga Karavaxho.

Kjo detyrë e çon Gabrielin në një mision mjaft emocionues nga Marseja në Korsikë, nga Parisi në Gjenevë dhe në fund, në një bankë private në Austri, ku një njeri i rrezikshëm, kujdeset për pasurinë e paligjshme të një prej diktatorëve më mizorë në botë...

VLERËSIME PËR DANIEL SILVËN:

“Një libër i mrekullueshëm nga një shkrimtar që e njeh mirë botën e spiunazhit.”

- Sun

“Aloni duhet të jetë agjenti sekret me fame botërore që nuk është luajtur nga Daniel Kreig.”

- Daily Telegraph

                                                                    

Të dhëna

Faqe430
ISBN9789928216236
Viti i Botimit2017
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiErdi Ibro
RomanMister&Thriller