Daniel Silva

Daniel Silva ka lindur në Michigan (SHBA) në vitin 1960. Silva e nisi karrierën si gazetar pranë UPI, duke udhëtuar në Lindjen e Mesme dhe mbuluar me raportime konfliktet Irak-Iran, dhe zona të tjera me konflikte politike dhe ushtarake e terroriste. Më pas u zhvendos në CNN ku edhe sot punon si producent ekzekutiv për programet e politikave publike. Në vitin 1994 shkroi romanin e parë The Unlikely Spy, një libër surprizues që u kthye në një bestseller. Që nga viti 1997 librat e tij kanë qenë bestsellera kombëtarë dhe ndërkombëtare dhe janë përkthyer në 25 gjuhë të ndryshme në të gjithë Europën dhe botën. Ai jeton në Uashington. Në gjuhën shqipe janë përkthyer librat: Agjenti anglez, Çështja Karavaxho, Gruaja tjeter, Vajza angleze dhe Vejusha e zezë, - të gjitha të botuara nga Shtëpia Botuese Living.


  

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 6 nga 6 libra
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  “Agjenti anglez”, një vepër mjeshtërore e letërsisë së spiunazhit, nga Daniel Silva!. Sipas Daily Mail, “Gabriel Aloni është një ndërthurje e Xhejson Bornit dhe Xhejms Bondit”

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  “Çështja Karavaxho” i autorit Daniel Silva, i konsideruar si autori më i shitur sipas “New York Times” sjell historinë e një ish-agjenti të vrarë, një kryevepre të artit që zhduket dhe një mision të rrezikshëm

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  NJË KRYEVEPËR MODERNE SPIUNAZHI, DASHURIE DHE TRADHTIE. Ajo dinte sekretin e tij më të madh…

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  E shkruar me një prozë elegante dhe joshëse, historia e radhës nga Daniel Silva ju çon mjeshtërisht nga glamuri i San Tropesë, në errësirën e Kazablankës dhe, në fund, në një klimë elektrizuese që do t’ju lërë pa frymë për një kohë të gjatë pasi të keni kthyer faqen e fundit të librit. Ky roman eshte vleresuar si nje nder librat me te mire te vitit

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Mbushur me humor të zi, kthesa të papritura, komplote dhe me personazhe që të mbeten gjatë në kujtesë, libri “Vajza e re” është një triller emocionues dhe një analizë e sofistikuar e aleancave politike dhe rivaliteteve të fuqive të mëdha, në një botë të rrezikshme. Kjo vërteton edhe një herë se Gabriel Aloni është “një nga agjentët më të famshëm të...

  1 400 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  1 400 Lekë Në stok
  I ri

  Daniel Silva vjen me një thriller të ri në shqip: “Vejusha e Zezë”: Atij i thonë Saladin; Ajo është një vejushë e zezë; E etur për gjak... Një rrëfim rrënqethës, i mbushur me intriga dhe emocione

  1 400 Lekë
  Në stok
Shfaq 1 - 6 nga 6 libra