I ri Shume dashuri per asgje Shiko më të madhe

Shume dashuri per asgje

Anna Premoli A-000400

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Nje tjeter romance magjike nga mbreteresha italiane e romances, Anna Premoli vjen per lexuesit shqiptare. Padyshim, autore bestseller ne Itali por edhe ne Shqiperi me romanet e saj.

Më shumë detaje

130 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9789928004741

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Viola Brunello është ngopur me burrat. Sidomos me ata që mendojnë se mund ta shfrytëzojnë inteligjencën e saj të shkëlqyer për qëllimet e tyre. Avokate biznesi, që sapo ka hapur zyrën e saj, Viola nuk do të humbasë kohë duke ndjekur ëndrra romantike të cilat, thellë në zemrën e saj, i konsideron plotësisht të paarritshme.

I pëlqen të përqendrohet në sfidat e punës dhe në “listën” e saj të famshme, atë që e hartoi një mbrëmje, kur ishte nën ndikimin e fortë të alkolit. Edhe pse ideja i lindi rastësisht, Viola e la veten shpejt të emocionohej nga ideja e kryerjes së të gjitha pikave të “listës së përmbushjeve”: kështu, vendosi të fillojë aventura që nuk mendonte se mund t’i bënte...

Një gjë ishte e sigurt: sfidat do të shkonin më mirë sikur Lorenzo Vailati, një nga partnerët e një kompanie që i besoi një detyrë së fundmi, nuk do ta kishte zbuluar përmbajtjen e listës dhe nuk do të ishte intriguar prej saj. Sepse Viola qe ngopur me burrat. Nga të gjithë, por sidomos nga ata si Lorenzoja.

REVIEW

«Heroina e re e letërsisë femërore.»

- Vanity Fair

«Anna Premoli është numri 1 i romanit romantik në Itali.»

- Elle

«Anna Premoli është e aftë të zhysë zhanrin kombëtar rozë në kontekstin ndërkombëtar dhe ta mbjellë mirë në frymën e kohës sonë».

- La Repubblica

«Ajo është Bridget Jones e kombit tonë».

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
ISBN9789928004741
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani
RomanRomancë&Pasion