Rovena Rrozhani

Rovena Rrozhani (Kalaja) është shkrimtare dhe gazetare. Ajo është autore e librit me poezi për fëmijë “Po vjen Babagjyshi”, si dhe bashkautore e librave për fëmijë “Tutu mëson të dëgjojë” dhe “Kush e shëroi elefantushin”, autore e katër shfaqjeve teatrale, “Domatja kërcimtare”, “Rozi dhe kopshti magjik”, “Ylli vezullues” dhe “Derrkuci gjumash”.

Rovena Rrozhani (Kalaja) është shkrimtare dhe gazetare. Ajo është autore e librit me poezi për fëmijë “Po vjen Babagjyshi”, si dhe bashkautore e librave për fëmijë “Tutu mëson të dëgjojë” dhe “Kush e shëroi elefantushin”, autore e katër shfaqjeve teatrale, “Domatja kërcimtare”, “Rozi dhe kopshti magjik”, “Ylli vezullues” dhe “Derrkuci gjumash”. Po kështu është autore e disa teksteve të këngëve të vlerësuara me çmime në Festivalin Kombëtar të Këngës për Fëmijë.


Rrozhani është anëtare e Shoqatës së Shkrimtarëve për Fëmijë dhe të Rinj dhe është përfshirë në Antologjinë e Shkrimtarëve për Fëmijë dhe të Rinj të botuar nga Ministria e Kulturës. Autorja ka disa dorëshkrime në letërsinë për fëmijë, të cilat presin dritën e botimit.


      

Lista e librave të autorit

Shfaq 1 - 5 nga 5 libra
 • Shikim i shpejtë
  850 Lekë Në stok
  I ri

  Historia e arushit Tom vazhdon… Ai është rritur dhe po ashtu Andi, djali i vogël që e ndihmoi dikur. Do të kalojnë së bashku aventura të reja, nëpër të cilat miqësia do të bëhet më e fortë. Bashkë me ta do të jetë Egreta dhe shumë personazhe të tjera nga Lëndina dhe Qyteza.

  850 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  360 Lekë 400 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Është një përrallë e fuqisë së shpirtit, dritës brenda vetes dhe dashurisë për mjedisin. Ky libër shoqërohet me vizatimet fantastike të Artur Dautit

  360 Lekë
  400 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  700 Lekë Në stok
  I ri

  Një ngjarje emocionuese! Historia e Tomit, arushit të robëruar në kafaz, që bën çmos të fitojë lirinë. Një histori, që tregon se kafshët kanë nevojë për shtëpinë e tyre, ashtu si edhe njerëzit. Një udhëtim në një botë ku zemra rreh fort për Tomin dhe miqtë e tij të mirë. Libri ka vlerë të shtuar nga ilustrimet e Borena Frashërit (Kunze), të cilat e bëjnë...

  700 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  300 Lekë Në stok

  Ky libër përmban vjersha, ngjyrosje dhe lojëra për festat e fundvitit

  300 Lekë
  Në stok
 • Shikim i shpejtë
  540 Lekë 600 Lekë -10% Në stok
  I ri

  Nëpërmjet humorit dhe lojës, kjo përrallë e mbështetur në motive popullore orienton fëmijët drejt zgjidhjes së problemeve, nxit mendimin, përcjell vlerën e miqësisë dhe të mbështetjes së njerëzve që gjenden në vështirësi.

  540 Lekë
  600 Lekë -10%
  Cmim i reduktuar
  Në stok
Shfaq 1 - 5 nga 5 libra