Sula Shiko më të madhe

Sula

Toni Morrison BDR027

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në qendër të veprës është miqësia mes dy grave. Sula dhe Nel- të dyja me ngjyrë, të dyja të zgjuara por të varfra, të rritura në një provincë, takohen kur janë veçse dymbëdhjetë vjeçe dhe ende ëndërronin për princin e kaltër.

Më shumë detaje

106 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789994366859

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Gjatë adoleshencës ato ndajnë gjithçka me njëra-tjetrën: percetimet, mendimet, sekretet, madje edhe krimet, derisa Sula largohet. Pas dhjetë vjetësh nëpër rrugët e Amerikës, Sula kthehet në qytezën e saj. Nel është bashkëshorte dhe nënë e tre fëmijëve. Ajo i përket provincës së saj, kishës së saj. Por jo Sula. Me gjithë përpjekjet, ajo nuk mund të përshtatet në atë mjedis dhe Nel nuk e njeh më miken e saj.

Të dhëna

Faqe156
ISBN9789994366859
Viti i Botimit2005
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë