Ashtu si dashuritë Shiko më të madhe

Ashtu si dashurite

Javier Marias BD0551

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libër që magjeps dhe hipnotizon lexuesin.

Një histori që nis me shpresën e një fundi të lumtur.

Gjithcka thyhet kur papritur ai vdes…

Më shumë detaje

893 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789928176301

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Në një kafe në Madrid, çdo ditë Maria Dolz vëzhgon dy të panjohur, një burrë e një grua, dhe mahnitet nga lumturia që ata rrezatojnë. Si të ishin personazhet e dashur të një romani, uron çiftit"gjithe të mirat e botes" e shpreson që historia e tyre te jetoje përherë në lumturi. Por mundësia e një fundi të tillë, copëtohet befas ne, një mënyrë brutale, sepse burri, Miguel Desvern, vritet në mënyrë krejt rastësore. Pak kohë më pas, papritur, kjo ngjarje tragjike po në dukje e qartë, rikthehet duke e përfshirë Marian e duke ia zbehur të gjitha siguritë, aq sa ajo arrin të pyesë veten nëse ai realitet i përgjuar së jashtmi në atë kafe nuk ishte veçse maskimi i një tjetri, i fshehtë dhe misterioz.

Të dhëna

Lloji i botimitPaper back
Faqe312
ISBN9789928176301
Titulli origjinalLos enamoramientos
RedaktoriArlinda Dudaj
V. Bot2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBashkim Shehu