I ri Pse gjermanet i bejne punet me mire Shiko më të madhe

Pse gjermanet i bejne punet me mire

John Kampfner A-000772

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

John Kampfner është britanik dhe flet për ndryshimin e madh që ka pësuar imazhi i Gjermanisë jashtë vendit gjatë viteve të fundit. Ai e quan shembullore politikën gjermane: Lufta kundër Covid 19, kriza financiare dhe e refugjatëve, asnjë vend tjetër nuk ka arritur të lundrojë me kaq sukses dhe në mënyrë kaq sovrane përmes këtyre kohëve të vështira.

Më shumë detaje

466 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928341297

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Ndërsa në vende të tjera qeverisin politikanë dhe populistë autoritarë, Gjermania është një fortesë dinjiteti dhe stabiliteti. Arsyen e kësaj Kampfneri e gjen në radhë të parë te politika e konsoliduar e Angela Merkelit dhe në ballafaqimin kritik me të kaluarën; ky është sipas tij çelësi për një demokraci të ndjeshme. Një histori tjetër dehëse për Republikën Federale.

REVIEW

“I shkëlqyeshëm dhe provokues, një libër pasionant dhe në kohën e duhur.”

Sunday Times

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
Faqe360
ISBN9789928341297
Viti i Botimit2021
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici