Sherlok Holmsi dhe studimi i kuq Shiko më të madhe

Sherlok Holmsi dhe studimi i kuq

Artur Konan Dojl BDR035

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Kërkimet e detektivit më të famshëm në letërsi, Holms, çojnë në këtë roman në zbulimin e një historie dashurie dhe hakmarrjeje dhe lajmëron një sërë misteresh, ku fjalën e fundit e thotë pa më të voglin dyshim i papërsëritshmi Holms.

Më shumë detaje

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789928184276

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Në debutimin e detektivit më të famshëm në letërsi, një burrë i vdekur zbulohet i mbuluar në gjak në një dhomë në rrugën Brikston. Të dhënat e vetme janë një unazë martese, një orë prej ari, një botim xhepi i Dekameronit të Bokaços dhe një fjalë e shkarravitur me gjak në mur. Me këtë hetim fillon edhe bashkëpunimi i Sherlok Holmsit dhe Dr. Uotsonit.

Të dhëna

Faqe192
ISBN9789928184276
Viti i Botimit2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë